sattuu...vaikka halua olisi

ullapulla61

Onko hyvä vinkki, joka auttaa tähän ohentuneiden limakalvojen yhdyntäongelmaan. Vagifem käytössä, muita hormoneja ei ole. Liukastusvoiteet ei tunnu riittävän.

11

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikökeinoa

      Sama ongelma täällä. Saahan sen liukasteen,kosteuden siihen alkupäähän,mutta miten sen kosteuden saisi sinne syvemmälle jos paikat naksuu kuivuutta.

    • kuljetustapa

      Jos liukkaria sivelee siittimeen, niin taatusti riittää perille asti.

    • ullapulla61

      Edelliseen vastaus. Kun se sattuu jo "matkalla", vaikka liukastin onkin sivelty myös siittimeen. Siellä syvemmällä pitäis olla jo ennen "leikkiä" liukkaampi keli.

    • Neuvoja1

      Hoida emättimesi limakalvot kuntoon tuolla hoidolla, niin saat nopean avun!

      ........jatkuu, Esimerkki naisen/miehen hiivatulehduksesta:
      Vaikeasta hiiva-tulehduksesta paranet nopeammin kun avaat kapselin valmiiksi ja selälläsi maaten laitat pehvan alle korokkeen (=tyyny, tms) ja varistat 1.kapselin mhb-jauheen suoraan emättimeen. Sekä kumppanisi pestyyn/kosteaan terskaan/esinahkaan mhb-jauhetta. Mikäli kumppanisi hiivatulehdusta ei hoideta yhtä-aikaa sinun kanssasi, niin seuraavassa yhdynnässä kumppanisi tartuttaa sinut uudelleen!
      jatkuu...........linkissä:

      Pysyvän avun saat syömällä "tehosessioina" noita L-a, L-b, Bif hyötybakteereita.
      Tuo vaivasi voidaan parantaa kun käytät juuri noita bakteereita! Olen hoitanut tuhansia potilaita näillä ja jos joku pillerikauppias toisin väittää, niin hän haluaa vain myydä omia tuotteitaan!
      http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-maitohappobakteeri-jauhe-ja-jauhekapseli-tuotteet-suomioikeat-probiootti-bakteerit/

    • ullapulla61

      Edelliseen vastaus. Minulla on otettu hiiva yms. tulehduskokeet. Todettu,että mitään tulehdusta ei ole. Siis kuivuus ainoa ongelma.

    • Neuvoja1

      OK. Tee tuo oiretesti ja kerro osumanumerot. Ja tee immuuni-testi, eli pintalämpö(kainalosta) 6x2tunnin välein, lasket lukemien yhteissumman jonka jaat 6.lla. Tulos on keskiarvo pintalämmöstä (kainalosta)=tarkin indikaattori immuuinijärjestelmän heikkenemisestä, joka ilmenee alilämpönä. Ja sitten se tulehdusarvo CRP=? mikä oli numeroarvona 1,2,3,,,,,,,,,vai mikä? Äläkä kerro tulosta=normaali, nimittäin rivilääkärit käsittävät esim. CRP=9 arvon normaalina, esim. arvo 9 on kaukana normaalista! Eivätkä tunne alilämpöä, joten älä ihmettele:
      http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/tee-oiretestikvht-tee-immuunitestiimmuunijarjestelman-heikkeneminen/

      • ex_hoit

        Mikä huuhaahuilija oikein olet? Tuollaista matematiikkaa ei opeteta missään terveydenhuoltoalan koulutuksissa. Tässä on kyse normaaleista vaihdevuosioireista, homeopaattiset höpöhöpöhöpöttäjät menköön muualle.

        Unohdit muuten kertoa kuumemittarin oikean käytön. Nykyiset digimittarit näyttävät mitä sattuu (googleta, en jaksa laittaa linkkiä). Oikeiten tuloksen saa suusta. Kainalossa digimittariakin pitäisi pitää 10 min. piippauksesta huolimatta.


    • sisainenjaulkoinen

      Huolehdi, että saat ravinnostasi riittävästi hyviä rasvoja sekä A-vitamiinia (esim. porkkana, paprika, maksa). Monipuolisesti kasviksia käyttämällä saat tasapainoisesti muitakin vitamiineja.
      Voit vaikka joka vessakäynnin yhteydessä laittaa perusöljyä, esim. Ceridal-öljyä. Lisäksi kannattaa käyttää edelleen sitä Vagifemia. Jos sen aloittamisesta on muutama kuukausi, niin kokeile taas 1-2viikon ajan päivittäistä käyttöä ja palaa sitten ylläpitoannokseen.

    • Vagifem

      Minä olen käyttänyt tuota Vagifemiä ja gyne suosittelu tuota edellisen mainitsemaa Ceridal öljyä - tuo yhdistelmä tuntuu toimivan aika hyvin.
      Nyt kokeilin vielä sitä Vagisan voidetta. Sekin on varmaan ihan ok tuote mutta minulle sen haju on jotenkin epämiellyttävä mutta jos nuo muut keinot eivät auta niin tuotakin kannattaa kokeilla.

    • fgfgfgfgfg

      Itselläni limakalvot ovat kuivat lähinnä ulkoalueilta. Partneri osti KY:tä apteekista. Muitakin valmisteita kokeilleena tykkäsin. Liukkareissa on eroja, perehdy niihin!

      Jossain (en enää muista missä) sanottiin, että seksuaalinen toiminta pysyy muuttumattomana 60-vuotiaaksi asti. Lausuman logiikalla emättimen kostumisen pitäisi onnistua vaihdevuosien jälkeenkin. Ainakin itselläni kostuu (premenopaussi eräs kiihottumista vaikeuttava sairaus), mutta se vie paljon enemmän aikaa. Uuden partnerin kanssa (sama joka osti KY:tä) huomasin, että itse asiassa saan ihan kivasti orgasminkin, kun seksitouhuihin käytetään kunnolla aikaa - ja hieman apuvälineitä, ainakin liukkaria. Seksi saattaa urautua pitkässä suhteessa, jolloin muuttuvaa tilannetta (kuivuminen, orgasmin saannin hitautuminen) ei tule huomioitua.

      Hyvää kesää kaikille!

    • Ullapulla61

      Kiitos Ceridal vinkistä. Se on erinomainen lisä tämän vagifemin käytön kanssa. Ns. apuvälineen kanssa saan Ceridalin sinne syvemmälle.
      Nyt elämä taas maistuu paremmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      62
      2099
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      4
      1756
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      231
      1222
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      900
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      832
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      57
      826
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      100
      713
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      678
    9. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      92
      659
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      18
      656
    Aihe