Nyt sähköpostiini on alkanut tulla jatkuvasti mainoksia, joissa luvataan valintani mukaan lähettää heti kotiini tai lähimpään alan myymään tabletti, iPad, monenlaisia toimintoja tarjoava hieno ja kallis älypuhelin, ilmaiset bensat puoleksi vuodeksi.
Tulee uusia ja uusia viestejä, joissa muistutetaan, että lähetys tai numeroitu polttoainekuitti odottaa tietoja, jotta saisin sen.
Jos ryhdyn täyttämään pyydettyjä osoite- ja muita yhteystietoja, tulee viime vaiheessa esille, että osallistuisin arvontakilpailuun ja voisin ehkä voittaa hienon lahjan.
Kaikkien viestien yhteyteen on kytketty viestiketjuja, joissa ihmiset kertovat hienoista laitteista, joita ovat saaneet ilmaiseksi kotiin toimitettuina.
Huijausmainoksia pukkaa
7
157
Vastaukset
- Olen.kateellinen
Mielenkiintoista, miten täytyy toimia että niitä saisi tulemaan yks kaveri kehui että hän saa jopa 100 mainosta päivässä enkä minä saa yhtään.
- Eurolla-nenään
Minullakin on vakavia ongelmia koska sähköpostini tuhoaa kaikki spammit enkä ehdi nähdä kuinka minua olisi huijattu milläkin huuhaa lupauksella.
Spammien ulkopuolella paremminkin ihmettelen, että ihmiset menevät halpaan yhä uudelleen ja uudelleen ja uudellenen ja uudelleen...loppumaton jana. Antavat luottokorttitietonsakin ja ihmettelevät kun tili alkaa raksuttaa miinustusta.
Juu, tottakai on olemassa euron iPhoneja, euron läppäreitä, euron mopoja, euron autoja... Ei minullakaan kumpaankaan sähköpostiin ole tullut muita kuin joskus apteekin mainos, missä on tarjouksessa jotain voiteita ja rasvoja, City Crossin mainos, että nyt olisi kaupan halpaa läskiä (sitä minulla on tarpeeksi itsellänikin vaikkakaan ei myytävänä).
- lähesjomelkeinvoitin
Älä hitossa vastaa,älä edes avaa niitä. Minullekkin niitä tulee useita joka päivä ja Thunderbird siirtää ne automaattisesti roskikseen. Luen vain otsikot eli tarkistan ettei mitään oikeata postia ole seassa ennen kuin tyhjennän roskapostikansion.
- HarmittaaNiinHito
Minä avasin ja yritin peruuttaa niiden lähettämisen. Ei auttanut yhtään. Harmittaa.
Viime aikoina olen välttynyt mainoksislta, vain otsikon "aiheesta muulla " alla joskus jotain yritetään tyrkyttää. Niitäkään en jaksa availla.
Jos tilaa jotain verkon kautta niin kyllä se yritys ei unohda moneksi päiväksi, Peter Hahn ja Wish ovat eri ahkeria.- onniinnii
Tuo hemmetin kysely pukkaa täällä aina päälle. Johan on kun noin tyrkyllä oltava. Minä en vastaa mihinkään noin ärsyttävään kuin Verkkokauppa.com -tyrkky.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1171534
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881357Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1481164- 671020
- 40990
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V113969Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.59945- 69924
- 97897
- 73881