Casa Blanca Puerto De La Cruz

MatkalleTaas

Haluaisin kuulla kommentteja kyseisestä hotellista,j os lähtisi Cruziin kymmenen vuoden jälkeen ensi talvena.
Kiitos jo etukäteen.

15

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monikossa

      Kanariansaaret...monikossa.

      • VainGrania

        Katos, oot oppinut lukemaan. Niin mitä Kanariansaarista? Onhan niitä useampia, mutta tää on vaan Granin jutuille tää palsta.


    • käyttäytymistä

      Ensin kannattaa opetella kirjoittamaan kohdemajoituksen nimi. Sitten kannattaa opetella, mitä saaria kuuluu Kanarian saariin.
      Kannattaa myös kirjoitella korrektisti. Muuten käy, kuin täkäläisille törkyilijöille Annan Kanarian palstalla. Heidän takiaan vain rekisteröidyt kirjoittajat saavat siellä toistaiseksi kirjoittaa.

    • ihmeBantu

      Poliisi on edelleen bannattujen Annan sikailijoiden perässä. Kaikki palstalle! Nyt juttua kehiin!!

    • Asiallisuuttapalstalle

      Koittaisitte jo ymmärtää että nämä molemmat palstat ovat matkailuaiheisia keskustelupalstoja. Eivät nämä ole mitään taisteluareenoita joissa mitellään jostain paremmuudesta. Pari kuukautta tämä palsta on näköjään ollut suht asiallinen, toivottavasti se pysyykin asiallisena. Käykää kinastelunne jossakin muualla.

    • Käyty.on

      Casablanca, kirjoitetaan muuten yhteen on hyvin hoidettu ja suosittu hotelli PDGssä. Hotellin sijainti on hyvä, mutta liikuntaesteisille huomioitavaa, että korkeuserot ovat suuret. Hotelli on erittäin suosittu ja hintaansa nähden tasokas. Sitä on helppo kaikille suositella. Ehkä hinta/laatutasoltaan kaupungin paras hotelli.

      • Tiukkisope

        Niin juuri, siksipä käymmekin aina Casablancassa, varattava hyvissä ajoin että pääsee haluamana ajankohtana.


      • Vääräpalstasulla
        Tiukkisope kirjoitti:

        Niin juuri, siksipä käymmekin aina Casablancassa, varattava hyvissä ajoin että pääsee haluamana ajankohtana.

        Hieno juttu. Tälle palstalle kuitenkin vain Gran Canarian juttuja. Muiden saarten jutut kuuluvat tuonne Yleistä Espanjasta osioon.


    • Hyvältänäyttää

      Tripadvisorista löytyy 1720 arvioita hotellista. Aika positiivisia näyttävät arvostelut olevan. Erinomainen 64% mielestä ja 28% antaa arvion erittäin hyvä.

      • Kaikki, jotka tunnen ja siellä ovat vierailleet ovat kehuneet paikkaa. Siisti, kohtuullisen hintainen, hyvällä paikalla ja kuunlemma erinomaista ruokaa. Tämä siis Puerto Cruzissa kanssaeläjiltä kuultuna. Itse en ko hotellissa vielä ole ehtinyt vierailemaan. Casablanca olisi kuitenkin ollut valintani, jos en vuokra-asuntoa Cruzista olisi löytänyt.


    • Nyt, nyt! Ei ole kaikki kehuneet, mutta en ole myöskään haukkunut ;):) :D

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      94
      4555
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      249
      4273
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      24
      3689
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      174
      3365
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      75
      3104
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      81
      2989
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      128
      2646
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      212
      2625
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      49
      2281
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      25
      1859
    Aihe