Olen itse 11v ja tekee mieli testailla kännäämistä frendejen kans. En ite tiiä viittiiks kysyä kuka hakis juomat ja missä joisi yms. Mitä mieltä ootte? Missä veditte ekat kännit? Miltä olo tuntui sen jälkeen? Haluaisin vastauksia! EI MITÄÄN TYHMIÄ VITSEJÄ!! ;)
VOIKO 11V OLLA HUMALASSA??
2
264
Vastaukset
- 65881
Minä otin ensimmäiset kännit vasta sitten, kun sain ostaa viinaa Alkosta. Ihan hyvältä kyllä tuntui.
Ei alkoholin pieni maistelu suureksi vaaraksi vielä alakouluikäisellekään ole, mutta tuo juotavien hankkiminen on vaikea kysymys. Alkoholin välittäminen lapsille kun on rikollista. Yleensä kaveriporukat varmaan menevät kauppojen läheisyyteen ja pyytävät juuri ja täysi-ikäiseltä vaikuttavia nuoria hakemaan jokusen euron korvausta vastaan.
Aluksi kannattaa olla todella varovainen. Ei missään nimessä mitään väkeviä juomia, vaan siideri tai kaksi. Jos se ei tunnu missään, niin sitten seuraavalla kerralla hieman suurempi määrä. Vaikkapa limpparipulloksi pieneltä näyttävän pullollisen jotain salmiakkikossua juomalla voi vahingoittaa itseään vakavasti. Kyllä voit, mutta lapsen elimistö on kuitenkin aina pieni. Minä otin ekan kaljani 17v. kaverin synttäreillä, kun kaveri täytti jo 18v. Kun itse täytin 18v. Otin torilla. Sen jälkeen käyttömäärät ovatkin vaihdelleet. Joulun aikaan yleensä otan eniten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1234621Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv702671Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 46896
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122853Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N68828Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799