Suomen rahavarat

Jos kotisuomemme varallisuutta EI olisi törsätty esim. Vok,matut,mamut heppuihin.niillä rahoilla korjattaisiin kaikki valtiomme maantiet turvallisiksi.
12214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo tämä venäläinen ruletti paahtoi teitten kunostusten edelle, nyt on sitten huonot tie ruletsit ja jatkuva kallis rulen näitten kansa miitä syötämme aina ja ikuisesti.

Äänestä

Kolhon tietä paikattu "KÄÄRMEPAIKKAUKSELLA" kannusta kuumaa pikeä uriin. paree ja halvempi ku uusi asfaltti.sit näkys paremmin valkoiset tennarit ja pikimustat tukatkin.

Äänestä

Paras ja tehokkain tapa mamuille on niiden KOTIMATKA nopeen.netulla aikataululla ja poliisit valvomaan siirrot. kiitos kovasti.

Äänestä

Edellinen kirjoittaja voisi opetella kirjoittamaan.

Äänestä
  • Onneksi olkoon, onnistuit kirjoittamaan viiden sanan virkkeen ilman yhtäkään virhettä. Mitä mieltä olet varsinaisesta aiheesta?

    Äänestä

  • et sä apina snaijaa?? paree pysyy afk.

    Äänestä

Katsopas poikaa. Jouduit ponnistelemaan vastauksesi kanssa, että sait sen kieliopillisesti oikeaan järjestykseen. Kirjoititko sen kuinka monta kertaa uudelleen? Kirjoituksesi sisältö on kuitenkin perseestä.

Äänestä

Vitivalkoiset tennarit sopivat kauneille suomi naisille suomessa .( ei mustapäille pojuille täällä)

Äänestä

Suomi velkaantuu juurikin siksi että on Euro, ja EU, joka vie kaikki rahamme ja lisäksi Liittovaltio suunnitelmiin kuuluu valtioiden tuhoaminen (velkaannuttaminen) tämän jälkeen on kaikki ulosotossa EU.n taholta..... kiitos.

Äänestä
  • Juuri näin ja siltikin ihmiset ummistavat silmänsä tältä. Todellisuus kannattaa kohdata ennen kuin on liian myöhäistä, silloin voi myös mahdollisesti vaikuttaa siihen.

    Äänestä

Parempi et suomen tiet korjataan kun viedään rahat kreikan vuoristoon kilipukeille.kuten EX.valtionvarainministeri Jutta Urpilainen sdp. teki.

Äänestä

Suomi sellaisena kuin me sen tunnemme on menetetty. Lisäksi maassamme on sellaisia seikkailuhenkisiä piirejä, jotka erityisesti haalivat tänne lisää siivellä eläjiä vaikka niitä olisi liian paljon ihan omastakin takaa. Ulkomaalaisten velkojen maksu ei näille urpilaisille, sipilöille, rinteille, stubbiloille, anderssoneille, kataisille, arhinmäkisille riitä vaan ulkomailta pitää vielä rahdata lisää porukkaa elätettäväksi. Samaan aikaan itketään kun rahat eiväti riitä edes oman väestön tarpeisiin. Velkaa otetaan silmät kiinni ja sitten rahat kylvetään näille täysihoitoturisteille ja loput pitkin maailmaa kuten afrikkaan, aasiaan jne. On siinä suomalaiselle työmiehelle maksamista mutta onneksi ei tule yllätyksenä sillä näkeehän tuon sokea reettakin mihin nykyinen avuttomuus johtaa.

Tämä kaikki on äänioikeutetuilla kansalaisilla tiedossa mutta siellä äänestyskopissa yksin ollessa kaikki unohtuu. Ääni annetaan kuten ennenkin noille em. stubiloille ja heidän edustamille epäisänmaallisille puolueille ja sitten itketään kun palvelut heikkenevät tai jopa loppuvat. Viinaakan ei saa laillisesti siedettävään hintaan kuin Virosta ja politikot taistelevat omantunnon kanssa eduskunnassa. Vielä, korostan vielä, pärjäämme noiden turistien kanssa mutta omien kanssa on jo suuria ongelmia. Maahantulijat eivät äänestä ja valitse eduskuntaa tai kunnanvaltuustoa vaan sen tekevät suomalaiset. Tällä menolla ei kuitenkaan mene kuin 20 vuotta kun maassa on uussiivelläeläjiä niin paljon, että he edustavat äänestäjissä suurempaa osuutta kuin Vasemmistoliitto (Kom) ja ruotsalaiset (rkp) yhteensä. On sietämätöntä, että suomalaiset antavat vapaaehtoisesti vallan siipeilijöille ilman huolen häivää. Repikää siitä mutta lopettakaa kitinä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nimismiehenkiharatpois kirjoitti:

Jos kotisuomemme varallisuutta EI olisi törsätty esim. Vok,matut,mamut heppuihin.niillä rahoilla korjattaisiin kaikki valtiomme maantiet turvallisiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu