Mistä näitä oikein riittää

Aina kun chatit on epäkunnossa. Mistä ihmeestä näitätietyntyyppisiä riekkujia tänne palstalle ilmestyy jankkaamaan, sitä samaa - "Hankkikaa elämä ja hyvä kun chatit ei toimi"
Tulevat hehkuttamaan tänne nautintoaan. Ihmetyttää lähinnä se, että onko tuollaisilla itsellään mitään elämää, ellei ilo muista aiheista irtoa. Kuin muita chattareita täällä panetellen ja chatin toimimattomuudesta nauttimisesta.
6277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikä siinä vielä mitään, jos chattien epäkunnosta nauttii ja siitä, ettei kukaan pääse chattailemaan. Mutta, että se vielä oikein pitää tulla tänne palstalle kertomaan.

Äänestä

Vahingonilo näyttäis olevan intohimona.

Äänestä

Nythän on niin että tää koko merkityksetön häsis alkoi siitä, että kun chatti kaatui, tai jotain,
niin tänne säntäsivät riekkumaan ENSIN kaikki ne, jotka eivät vaan pärjää millään ilman chattiä!!
Hirvittävä parku ja rähinä!
Ja sitten, TOTTA KAI, tulivat perässä ne, jotka ihmettelevät että mitähän v!ttua täällä tapahtuu,
onks kruununjalokivet kähmitty tai jotain vielä pahempaa.
Rähisevät ja rääkyvät chattiaddiktit saavat ihan itseään syyttää, että joutuvat "kiusatuiksi".
Sitä saa mitä tilaa
Ei milään pahalla

Äänestä

Itse taisit olla ensimmäinen riekkuja täällä , katsoppas peiliin jos edes kehtaat .

Äänestä

Itse olit ensimmäisenä täällä "urputtamassa " sieltä niitä tulee ja riittää .

Äänestä

chatti addiktoi ja tylsistyttää. Sitä ei vaan myönnetä, että chattiin voi jäädä yhtälailla koukkuun kuin vaikkapa peluri pelaamiseen tai päihteidenkäyttäjä päihteisiin. Minusta YP:n velvollisuus olisi tarjota kanava chatriippuvaisille. Pahimmoisillaan chat lamaannuttaa ihmisen siten, että kaikki askareet jäävät tekemättä ja ihminen tuijottaa vain chatruutua, ettei mikään lause pääsisi ohi silmien.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outoja_kiksejä kirjoitti:

Aina kun chatit on epäkunnossa. Mistä ihmeestä näitätietyntyyppisiä riekkujia tänne palstalle ilmestyy jankkaamaan, sitä samaa - "Hankkikaa elämä ja hyvä kun chatit ei toimi"
Tulevat hehkuttamaan tänne nautintoaan. Ihmetyttää lähinnä se, että onko tuollaisilla itsellään mitään elämää, ellei ilo muista aiheista irtoa. Kuin muita chattareita täällä panetellen ja chatin toimimattomuudesta nauttimisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu