Jos kerran ylen toiminta rahoitetaan meidän kaikkien maksamasta yle-verosta niin kyllä sen toimittama sisältö pitäisi olla täysin puolueetonta eikä ketään kansalaista tai kansalaisryhmää halveksivaa.
Taas tämän aamun yle-nettiuutisissa on tölvintää, perussuomalaisten halla-aholaisia haukutaan nuiviksi jne. Tätä on jatkunut monessa muussakin ylen toimittamassa ohjelmassa, milloin ketäkin arvostellaan negatiiviseen sävyyn tai sitten taas tiettyjen tahojen näkemyksiä korostetaan yli muiden.
Näinkö meitä rahoittajia kohdellaan tasavertaisesti ?
Yle tölvii taas
8
255
Vastaukset
- KysäsenVaan
Yle on harjoittanut jo 10 v vasemmistolaista viherpolitiikkaa.
10 v. Siis 2007. Kuka tuli silloin uutis- ja ajankohtaisen päätoimittajaksi? - kouluttaja-
kai sen ymmärrät, ettei kaikkia voi miellyttää yhtäaikaa.
- kökkötraktorix
Ja australialainen sijoitusyhtiö hoitaa Digitan antennitalouksien kanavatarjonnan Ja surkeasti. Vaasa ja Rovaniemi saa vain kaksi surkeaa kanavanippua. Ollaan samalla viivalla Pellon ja Ranuan kanssa. Vaasa muka energiakeskittymä ja teknologian huippua, kun ei edes tv5 tai tv6 näy?
Digitan lahtaaminen( valtion omaisuuden hukkaaminen) on kuin kusisi housuunsa, hetken aikaa lämmitti ja nyt lähetykset on mitä sattuu.- Laita_palautetta
Kanavatarjonta määräytyy ihan kysynnän ja tarjonnan lain mukaan. https://www.viestintavirasto.fi/ohjausjavalvonta/toimiluvat/televisionohjelmistotoimiluvat.html ohjelmistoluvat laitettiin hakuun ja ohjelmistoyhtiöt ilmoittivat, mille alueille heillä oli kiinnostusta lähettää ohjelmiaan. Nyt lähetyslupien kierroksella tingittiin muutenkin asukaspeittojen suhteen. Varsinkin Lapin sekä itärajan alueet olivat tässä menettävä osapuoli. Kannattaa laittaa kyselyä em. kanavien näkyvyydestä ohjelmistoyhtiölle http://tv5.fi/ ja http://www.kutonen.fi/ , ja ne löytyvät myös facebookista.
- ruots_yle
Muistan kun se Shkupolli teurasti ihmisiä Sellossa ja kuuluttaja pakotettiin sanomaan että se oli oppinut suomalaisten tavoille
- 47166
Niin, raiskaavathan suomalaisetkin...
Pitäisköhän noin niinkuin tasapuolisuuden vuoksi hyväksyä suomalaistenkin tekemät rikokset?
- Niin_on_nuivaa_että
"Nuiva" -sanaa käytetään kertomaan suhtautumisesta maahanmuuttajiin ja lisää voitte lukea http://www.vaalimanifesti.fi/ tekstistä, joka on julkaistu jo vuonna 2010. Yle ei ole sanaa keksinyt, vaan julistuksen allekirjoittajat sen ovat keksineet ottaa tähän julistukseen..
https://wiki.hommaforum.org/wiki/Nuiva_Vaalimanifesti on allekirjoittajista lista, ja pari heistäkin katsoi parhaaksi siirtyä pois nuivista "sinisiin". Ei taida tämänlaiselle yhden asian liikkeelle olla tulevaisuutta? Kunhan mennään muutama vuosi eteenpäin, niin maahanmuuttajat tekevät ne työt, jotka eivät kelpaa näille nuivalaisille? https://hommaforum.org/ löytyy asiantuntemusta tästä aiheesta lisää.- yle_myi_paniikissa
Yle myi lähetysverkkonsa rahapulassa paniikissa valtavaa osaamista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074957Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744281579- 1921146
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111123Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181044Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826