Oon 12-vuotias tyttö, ja oon nyt ollu reilu 2viikkoo yhen pojan kaa. Nähään täs pian ku kesäloma alkaa, ja sain tietää et se haluis pussata mua! Pelattiin siis totuutta ja tehtävää ja mun yks kaveri kysys tältä mun poikaystävält et pussaisko se mua ja se sano et tottakai. En oo koskaan pussannu enkä tiiä uskallanko! Enkä osaa ku en oikee tiiä et miten... Mut haluisin kyl tavallaan pussata sitä. Auttakaa!
Uskallanko pussata?!
AuttakaaMuaKiitos
131199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No täähän on yksinkertane juttu. Senkus vaan harjoittelet sen kanssa kun siltä tuntuu. Harvoilla se eka kerta menee iha täydellisesti, mutta harjoituksella senki oppii.
Ja kyllä se toinenkin hoksaa, eikä maailmaa kaada vaikka et/ette osaiskaa, että ei tarvu turhaa sressata asiaa.
Inhottavaa olisi ainakin kokea semmoinen ujo, hätäinen ja hihittelevä tökkäyssuukko. Se täytyy mielellään tehtä hitaasti ja pitkästi ja ottaa vaikka molemmi käsi toisen takaraivosta tahi jostai leukaperistä kiinni. Tuollaisestahan siis vain unelmoin, jo kolmattakymmentä kolmatta vuotta...Mutta jos sinulla on mahiksellisuus siihen jo ny, niin antaa polttaa
Hyyyiii poikabakteereja. Yyäääääääk..!
No kyllä uskaltaa. Ei ole kukaan yhtä pussausta katumaan jäänyt.
Mä sain naapurilta pusun lauantaisaunassa. Ties mitä tästä kehkeytyy...
Pussaa vaan, jos sekin kerta haluaa niin mitä voit muka menettää?
siitä vaa kerranse kirpasee
Anna mennä vaa, ite suutelin 12 vuotiaana kielareita limudiskossa samanikäsen kanssa, muistan, miten ihanaa oli :D tunne vieläkin kyseisen tytön:) Minulla on nyt eräs toinen tyttöystävä, olen häntä vain 4kk vanhempi. Kun sillo 12vuotiaana se tyttö teki alotteen, ni nyt nykyne ei millään tule, vaikka haluaisikin :D En haluaisi tehdä sitä koulussa, koska kaikki näkevät. Kai se on pakko ;)
Olen vasta 13,6v :D
Nykyajan nuoret... Tuossa iässä me äijien kanssa jo naitiin 24 7
Aina kannaattaa pussata?
No, miten kesä meni? Olitko sillai?
Ei kannata pussata,siitä voi tulla raskaaksi.
Jotkut sukupuolitaudit voivat levitä suun limakalvon välityksellä mutta raskaaksi ei voi tulla.
pennut: vaipanvaihtoon nyt:)