katsastukseen menossa

Minne katsastusasemalle Forssassa kannattaa vanhempaa autoa viedä katsastukseen,asiallinen palvelu eikä paikkakunnan kallein asema,tai vanhempia autoa siellä katsota ympäristö haitalliseksi ongelmajätteeksi mitkä tulee hylätä katsastuksessa.
10178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Holjassa, Hämeentiellä löysivät vikaa nivelistä, vaikka samalla viikolla kävin ennakkoon merkkikorjaamossa tarkistuttamassa nivelet ja öljynvaihdossa. Molemmista kirjoitettiin maininnat laskuun.

Äänestä
  • tääkin on totta

    Äänestä

Kannattaa netissä vertailla hintoja. Kaikki varmaan ihan hyviä paikkoja, mutta K1 Paavolassa halvempia tarjouksia.

Äänestä

Holjassa kerran hylättiin autoni päästöjen takia. Päästöt mitä parhaimmat kun menin mittauttaan korjaamolle. Heillä oli pömpelit seonnut kovan ukonilman johdosta. Tää on ihan totta

Äänestä

Minä kävin Holjilla, Rederikki lauloi komiasti.

Äänestä

Ei ainakaan Holjaan kannata viedä, ihan surkeeta touhua. Vikaa haetaan ja huom. sellainen tekemällä tehdään jos ei mennessä ollut. Itseltä nuori jamppa hyppi jarrunesteet mäelle kun oikein aikansa sitä yritti. Enää en sinne mene eikä ole hinnankaan puolesta mitään järkeä.

Äänestä
  • no ei ne itsellä koskaan keksimällä ole keksineet vikoja. se on totta, että tarkastus on perinpohjainen, mutta senhän pitäisi olla kaikkien etu. ennenkaikkea auton omistajan koska ajoissa korjaaminen on halvempaa kuin liian myöhään!

    Äänestä

'Holjaa' OLI myöskin minulla. Eipä ole enää.

Äänestä

Onneksi on valinnanvaraa meilläkin.

Äänestä

K1 katsastus Paavolassa, hinta usein 35€ ilman päästömittausta, jonka voi teettää muualla etukäteen, jotta on varmistunut esim. siitä, että pakoputkisto on kunnossa.
Tuossa mielestäni asiallinen paikka, kävin siellä hiljattain.

Katsastusasemilla on hyvät mahdollisuudet saada lisää asiakkaita vanhemmista pääkaupunkiseudulta tulevista kesämökkeilijöistä, joilla riittää vapaa-aikaa. Esim. Tammelassa on kesämökkejä enemmän kuin omakotitaloja.

Päästömittaus riittää ennen vuotta 2000 ensirekisteröidyille autoille, joita taitaa olla vielä melko paljon käytössä. Jos tarkkoja ollaan, niin esim. vuoden 1977 autoille ei vaadita päästömittausta lainkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


automies8 kirjoitti:

Minne katsastusasemalle Forssassa kannattaa vanhempaa autoa viedä katsastukseen,asiallinen palvelu eikä paikkakunnan kallein asema,tai vanhempia autoa siellä katsota ympäristö haitalliseksi ongelmajätteeksi mitkä tulee hylätä katsastuksessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu