6-0 pataan HJK:lta kertoo jo kyllä ihan kaiken. Kanervan seuraajaksi oivallinen valinta Harakoiden päävalmentajaksi kun voittamisen kulttuuri ei tosiaankaan ole Sixuunkaan edelleenkään tarttunut ja sitä ainaisen häviäjän ominaisuutta kyllä arvostetaan Palloliitossakin, koska ainainen häviäjän tie on turvallinen ja vuosikymmenissä hyväksi todettu. Sixu siis ehdottomasti jatkoon!
Kyllä Sixu on edelleen ihan Medio!
7
277
Vastaukset
- hörhöteam
Mikä helvetin sixu ???
- alkaakaijonöyristyyn
puuströmmin sixten
- suomipotkis
Ja että Sixxille monoa?
Pohjanmaalaiset on sitten kummaa sakkia kun kukaan ei kelpaa-- ei ihme etteivät menesty potkiksessa.
Pesis on SE maakunnan ykköslaji sittenkin. - AlemmaksieienääPääse
Fudut tuli taas Sixulle eli nyt on mitä mahtavimmat tsäänssit A-Harakoiden päävalmentajaksi, näytöt ainakin riittää. Noilla meriiteillä valinta Kanervan pohjakosketuksien jälkeen tulee olemaan varma
- Lakeus-puhuu
Lakeuksilla tuulee aina. Niin nyt kuin viime syksynäkin.Sarajärvellä oli viime syksynä oli kova kiire antaa Valakarille potkut - hopea ei riittänyt. Tosin Valakarin potkujen muodollinen syy ei ollut menestyksen puute. Joka tapauksessa, SJK:n kultamitalit sössi Sarajärvi itse. Ilman "väärien" pelaajien" peluuttamisesta johtuneita pistemenetyksiä Seinäjoki olisi ollut mestari. Ei kai ole valmentajan asia selvittää, ovatko palaajalisenssit sun muut muodollisuudet kunnossa. Olisikohan aika panna Sarajärvi muutama kilometri sivummalle, hallinto- ja rahoitusportaaseen ja jättää varsinainen pelaaminen ja valmentaminen muille.
- LaLiigastakinjoHuhutaan
Sixu on nyt todella kuumaa kamaa ihan kansainvälisilläkin valmentajamarkkinoilla. Kansainvälinen ura odottaa onnistujaa jo ihan nurkan takana.
- Työkkäristävauhtia
Kakkos- tai kolmosdivari odottaa Sixua valmennuskuvioiden osalta tai sitten joku muu höntsäjengi. Kun ei osaa niin ei ole myöskään ansainnut paikkaa edes divarista. Hyvästi Sixu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114659Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948