Rakastuin vanhempaan

Mä oon niiku siis 12 v tyttö. Ja oikeest mua hävettää iha strandist tää jutska. Mä oon rakastunu 14 vuotiaasee poikaan (vai mieheen?). Kertokaa työ mitä mun pittäs tehä asialle vai jättää lojumaa. Se on ny 6 lk. nii se lähtee yläasteelle seiskalle. Aika loppuu. Ja ku musta tuntuu et mä oon punane ku paloauto ja pää ylikuumenee. HELP
5232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Öy nöy mulla sama jutska DDDDDDD: Mut mä ainakin ajattelen (mä siis oon vitosella, en tiiä susta että oletko nelosella?) mutta ajattelen että se on vaan ihastusta tässä iässä, ja vaikka sekin "rakastais" mua tai sua, niin on aika pieni todennäköisyys että se suhde tulis kestämään. Onko tätä tunnetta jatkunu kauankin? Jos on tullu ihan äskettäin (kuten mulla), on aika varmaa mielestäni että se on ihastusta. Jos oot vitosella ja meette kaikki koulustanne samalle yläasteelle, niin hän on sitten kasilla kun menet seiskalle. Että jos tässä on nyt meneillään jotain isompaa, niin sen ehtii silloinkin selvittää kun olette molemmat vähän vanhempia. Jos olet vasta nelosella, ei hätää, hän on silloinkin yläasteelle mennessäsi vasta ysillä.
Minä ainakin aion jättää tämän asian "lojumaan", niinkuin itse asian ilmaisit.

Ja anteeksi kaikki kirjoitusvirheet jos niitä tässä oli, kirjoitin tän viestin kiireessä. Ja vaikka luulen ettet tule viestiäni varmaan koskaan näkemään, haluan nyt julkaista tämän auttaakseni muita samassa tilanteessa olevia.

Tulipas monta ja-alkuista lausetta :D

Äänestä

Tota noin... ei kukaa 6 lk voi olla 14. Oon 7lk ja meen 8lk ja oon nyt 13...

Äänestä
  • Jos on jääny luokallee ni sitte voi

    Äänestä

  • mä olin kaksitoista ku menin yläasteelle nyt menossa ysille ja neljätoista

    Äänestä

Me 03 tyypit ollaa helposti lähestyttävii. Meet vaa sanoo. Tosin en tiiä mis asut et siel saattaa olla eri taval asiat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nolona kirjoitti:

Mä oon niiku siis 12 v tyttö. Ja oikeest mua hävettää iha strandist tää jutska. Mä oon rakastunu 14 vuotiaasee poikaan (vai mieheen?). Kertokaa työ mitä mun pittäs tehä asialle vai jättää lojumaa. Se on ny 6 lk. nii se lähtee yläasteelle seiskalle. Aika loppuu. Ja ku musta tuntuu et mä oon punane ku paloauto ja pää ylikuumenee. HELP

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu