on harmi juttu ettei deturilla ole teneriffalla kuin kaksi tai kolme hotellia joita he myyvät . gran canarialla on paljon heidän hotelleja .deturin matkat ovat tosi edullisia ja ainakin canarialla hotellit ihan hyviä .olimme maaliskuussa deturin matkalla canarialla . oli meidän vikamme että ei otettu tarpeeksi hyvin selville kuljetusta meidän hotellille .nettisivuilla kyllä mainittiin , että hotellimme eteen ei pääse bussilla ,että siitä on pieni kävelymatka .mennessä kävelimme sen matkan , mutta kun opas huomasi , että olemme huonojalkaisia vanhuksia , niin kotiinpäin lähtiessä meidät haettiin taksilla hotellilta bussille eikä maksanut mitään . kitos deturille hyvästä palvelusta .
deturin matkat teneriffalle
6
267
Vastaukset
- VaraaItse
Miksi et varaa itse hotellia? Ei siihen matkatoimistoa tarvita.
- paljonreissaavat
Me varaamme matkan omatoimisesti. Ensin lennot, joita saa yhdellä välilaskulla hyvinkin edullisesti. Esim. Madridin kautta pääsee mukavasti pohjoisen kentälle, josta taksikyyti pohjoiseen noin 25e. Sitten vaan siihen sopivaa hotellia valitsemaan.
Jos haluaa kuitenkin valmiin pakettimatkan, kannattaa katsella muitakin matkatoimistoja, kuten tuossa jo kerrottiin.
- Vääräpalstasulla
Muistetaanhan sitten että tämä palsta on varattu vain Gran Canarian jutuille. Muiden saarten jutut kuuluvat tuonne Yleistä Espanjasta osioon.
- Äläviitsienää
Älä jaksa jauhaa sontaa antigue. Tämä palsta on kaikille kanariansaarten jutuille. Ymmärrätkö mitä KanarianSAARET tarkoittaa?
- 9999991
Katso muiden matkatoimistojen tarjontaa, niin löytyy enemmän valikoimaa.
- komero
kyllä olemme tehneet matkoja myös omatoimisesti , sekä muiden matkatoimistojen kautta .monella muulla toimistolla on hinnat nousseet tosi paljon espanjaan .johtuen tietysti siitä että , espanja on ainakin vielä ollut turvallinen maa .tiedän kyllä että kun varaa lennot ja hotellin erikseen , se tulee usein halvemmaksi . mutta deturin hinnat ovat samaa tasoa .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k342871Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190