Autossa tällä hetkellä sinustecin erkkasarja, joka saa tehonsa mankalta. Nurkissa lojuu toimivaksi testattu ProAudio 40135 vahvari, jonka ilmoitettu RMS-teho on 2x100w. Lisäksi löytyy joskus ostettu renegade merkkinen 10mm virtakitti. Riittääkö johdon paksuus näille tehoille? Tarkoitus ei ole huudattaa täysiä. Vahvari ei ole niitä laadukkaimpia merkkejä, joten nuo tehot voivat olla ylimitoitettu.
Vastaukset 1
- wgresegzsdzgsxx
Kyllä riittää.
Huolehdit siitä, että kaikki liitokset niin virta- kuin maadoituspuolellakin ovat kunnossa; puhtaat kontaktipinnat, liittimet tiukasti kiinni ja suojatut siten, ettei ole vaaraa oikosulusta tai irtoamisista, niin hyvin menee.
Siinä virtakitissähän on (toivottavasti oikein mitoitettu) sulake, jonka tarkoitus on suojata johtoja palamiselta mahdollisessa ylikuormitustilanteessa, joten ensimmäinen merkki riittämättömyydestä on se, että sulake palaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 117735
- 81696
- 54668
- 46583
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?40567- 60542
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44517Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71516- 26481
- 53463