kangoo vaihteisto öljyn lisääminen

Osaako joku neuvoa mistä kangoon vaihdelaatikkoon lisätään öljyä
2412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Relluissa on yleensä (en 100 varma kangoosta) vaihteistoöljyn lisäystulppa edestäpäin katsottuna oikealla puolella moottorilohkoa vaihteiston päällä sellainen muovitulppa kierteellä.
Ainaki meganessa on sen verran alhaalla ja ahtaassa paikassa, että vaatii jonkinlaisen letkun , jonka työntää tulppaan, ja sen kautta lisää öljyn. Allaoleva kuva clion täyttötulpasta:

http://ww2.justanswer.com/uploads/nabilc/2011-01-26_185139_dr.jpg

Äänestä

Vaihda se vanha kuraöljy kokonaan uuteen tuon lisäyskikkailun sijaan. Väärä paikka pihistellä, sillä eivät ne vaihstoöljytkään ikuisia ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuubab kirjoitti:

Osaako joku neuvoa mistä kangoon vaihdelaatikkoon lisätään öljyä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu