Missä täälä oli niitä oireita

mitneoilei

Sen muistan kun oli ihon lähtöä, muttta voisitko laittaa uudestaan mitä muista oireita oli. Mihin ne muuten edes liittyi ne oireet. Voitko kertoa kun en muista. Oliks se joku maksan häiriö vai mikä se oli.

7

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihroinki

      Ai niin se toinen oire oli paha haju ja ilmeisesti johtuu siis maksasta. No, tätä tietoa olen ollut vailla varmaan 5 vuotta ja nyt sen joku täällä sanoi. Taidan nyt mennäkkin lääkärriiin sanomaan että tehkää jotain maksalleni etten haise.

      • Mitähän luulet että lääkäri sanoo kun käsket tehdä jotain maksalle mutta kerrot että oot juopporetku?


      • sauna_timppa kirjoitti:

        Mitähän luulet että lääkäri sanoo kun käsket tehdä jotain maksalle mutta kerrot että oot juopporetku?

        nauraa itteltä perseen ihan irti poikki" :D


    • 1.........hoitsu

      Kutina , mustelmat , verenpurkaumat iholla , kellertävät valkuaiset ja iho ....keltaisuus johtuu siitä , että bilirubiini ei poistu elimistöstä ulosteen mukana (ruskea väri) vaan jää elimistöön jolloin ulosteen väri musta tai valkoinen. Kivut ylävatsan alueella ja oikean kylkikaaren alla. Muista, että mikäli ym. ongelmat johtuvat alkoholista on juopon aivot liuenneet ennen elimistön tuhoutumista.
      Yleensä kivulias keltainen sontaseppo dokaa vielä keltaisena viikonkin röökaten tupakanjämiä parveekkellaan käppyräisillä sormillaan ennen kuin oireet pakottavat sairaalaan kuolemaan...tai massiivinen verensyöksy vie hengen kotona. Yleensä sontasepot löydetään kuolleina kotoaan valtavan oluttölkki kasan keskeltä istuvassa asennossa kuin poksahtaneena verisuihkun värjänneessä olohuoneessa tvn ääreltä.

    • lääkärissäselviöä

      ei se oikean kylkikaaren kipu yleensä maksasta johdu vaan muusta.
      eihän siinä maksassa tuntoa edes ole.

      • frgdhtfghdf

        Maksa kyllä voi hyvinkin oireilla, koska tulehdus leviää herkästi myös paremmin tuntevaan kudokseen.


    • tena-tenu

      Ripulin karkailu on aika paha ongelma, mutta onneksi Tena Maxi on keksitty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      191
      1340
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      852
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      51
      740
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      632
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      312
      601
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      580
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      574
    Aihe