Mafian omistamat hotellit

eienään

Ovatko muut erehtyneet majoittumaan mafian omistamiin hotelleihin/loma-asuntoihin? tehtailevat paljon huijauksia, kuten varausmaksuja joita ei aina saa takaisin, oikeaa siivousta ei ole jos on siivousta ollenkaan, henk.kunta aina täysin kouluttautumatonta (yleensä sukulaisia) eikä mitään palvelualttiutta, siivoojat ja muut halvat työntekijät usein pakolaiskeskuksesta ilmaiseksi ongittuja, lähes kaikki majoitukset lähes samankaltaisia. Valikoivat asiakkaat ja tietysti haluavat bisnesmatkalaisia, jotka tulevat aina uudestaan vuodesta toiseen ja mielellään tietysti käteisenä. Haluan välttää jatkossa. Näitä on ympäri Eurooppaa, joten vaikea välttää, ellei mene aina yksityisten majoituksiin tai ketjuhotelleihin. Myös matkatoimistot käyttävät näitä joskus, tosin onneksi vähemmän. Ketjuhotellit eivät yleensä ole tuollaisia ja aidot perhehotellitkin tunnistaa, koska ovat yleensä perineet majatalonsa eikä heidän tarvitse olla aiheetta tympeitä. Usein vaan yksityiset eivät omista tuhansia hotelleja, ellei kyseessä joku todella aidosti rikas suku jonkalaisia toki on, mutta harvassa silti. Inhottavaa on jos tilitiedot jäävät rikollisten haltuun majoituksen kautta.

6

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • udfghjkl

      Kaikki Venäjällä hotellissa asuneet ovat sellaisia.

      • Perusjunttila

        Anteeksi kuinka? Esitätkö että kaikki venäjällä hotelleissa asuneet ovat jotenkin "sellaisia", siis millaisia? Asuttuani vuosikymmeniä hotelleissa eri puolilla venäjänmaata voisin ehkä hyvällä syyllä esittää joitakin vastakommentteja älyvapaaseen lauseeseesi, mutta antaa olla, lienet täysiverinen perusjuntti!


    • Sofitel

      En ole kyllä missään mafiahotelleissa majoittautunut vaikka hotelliöitä mulle kertyy maailmalla vuosittain noin sata. Nykyään netistä löytyy niin paljon arvosteluja kaikista hotelleista etten kyllä tuon tasoiseen paikkaan edes menisikään. En tiedä sitten miten muu jengi hotelleitaan varailee, onko se vaan se hinta mikä ratkaisee eikä arvosteluista välitetä. Itse suosin ketjuhotelleita , tällöin ei tarvitse aina selata arvosteluita kun voi luottaa 4-5 tähden laatuun ja brändiin.

    • haluaisinvälttääne

      Olen ollut hotelleissa (usein 3 tähden) ja ovat olleet sekä selvästi yksityisten pitämiä että myös ketjuhotelleja, yksi ranskalainen ketju ei ollutkaan ranskalaisten ylläpitämä vaan aivan muiden etelä-eurooppalaisen suvun. Aloittivat jopa ylimääräisillä laskuilla uhkailun ja lähettivät feikkipoliisit huoneeseen. Tuskin näitä osaavat kääntää mutta kuitenkin. Eivät pidä suomalaisten rehtiydestä. Aidot perheet joka ovat aidosti rikkaita ja rehtejä hotellien pitäjiä kyllä tunnistaa.

      Vaikea näitä on välttää, kun ei näe tietoja kuka omistaa mitäkin?
      myös joitain ketjuhotelleja pitävät yksityiset suvut.

    • Novotel

      No mitä tripadvisor arvostelut sanoi tästä kyseistä hotellista? En usko että te olitte ekat asiakkaat jota yritettiin huijata.

    • Tähtihotelli

      Käytän vain vähintään viiden tähden hotelleja. Pettymyksiä tulee silti, tähtiluokitus ei ensinkään kerro hotellin todellisesta tasosta. Tähtiluokituksessa otetaan huomioon aivan toisarvoisiakin asioita, eli onko vaikka TV miltä vuodelta tms. Niinkin mitätön seikka kun hotellihuoneiden lattia sivuutetaan luokituksessa, en halua kokolattiamattohuoneeseen mistään hinnasta, haluan että mahdollisimman vähän edellisten asukkien jäämiä on huoneessani, nämä matot ovat varsinaisia pikkuelijöiden temmellyskenttiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      152
      4071
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      401
      3164
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2088
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1748
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1158
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1003
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      995
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      901
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      52
      872
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      859
    Aihe