Kerran vuodessa. Jouluaattona.

Joskus jää joulukin väliin.
6121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kerran päivässä joskus jää väliin?

Äänestä

Mitä välii joku on aina välissä

Äänestä

Minkä ikäinen vaimosi on? Ole iloinen, että antaa edes jouluna.

1Äänestä

Siit aikaa on, niin kauan jo kun maihin saavuttiin,taas merimies yksin jää muut ovat muuttuneet.-

Äänestä

Se onkin ihan hyvä että edes joulu jää väliin päivittäisessä ryypiskelyssäsi.

1Äänestä
  • Juhannus mystisine öineen lähenee. Järvetkin muuttuu keskiyöllä viinaksi. joten paras kohottaa kuntoaa juoksemalla vielä pari viikkoa lenkeillä. Juhannusyönä voi sitten rannassa vetää päänsä täyteen ja kohdat yhden yön heilansa!
    Joten unohtakaa jouluglökinne hetkeksi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


YlermiLaitinen kirjoitti:

Joskus jää joulukin väliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu