Sähköposti?

Qtar84

Hei

Sain Headman Partnersilta kirjeen jossa minun on väitetty levittävän elokuvaa jota en ole koskaan edes ladannut tai nähnyt. Taloudessa ei asu muita joten ei ole mahdollista että kukaan on voinut ladata sitä.

Etsiskelin Soneran sähköpostiosoitetta että voisin ottaa yhteyttä ja kysyä miten he ovat voineet saada virheellistä tietoa. Minulla ei ole enää Telian laajakaistaa käytössä joten en pääse kirjautumaan sisälle. Onko ainoa mahdollisuus soittaa asiakaspalveluun?

4

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PPAP22

      kyllä on. samalla voit kysellä senkin asian perään, että miksi Telia on luovuttanut sinulle ilmoittamatta tietoja netti käyröstäsi. todistustaakka on kyselijällä eli Hedmanilla, ei sinulla. todistakoon, että olet ladannut ja levittänyt. suosittelen samalla ottamaan yhteyttä lakimieheen.

    • kiristyskirje-info

      hyviä vastauksia en voi antaa mutta annan jotain. katso vaikka seuraava linkki.
      http://www.kiristyskirje.fi/

      nämä tekijänoikeus hyeenat (en haluaisi loukata hyeenoja) ovat ihmiskunnan syöpä ja kuvittelevat olevan hyvällä asialla. todennäköisesti tekijänoikeus järjestön todisteet perustuu ip-numeroon jossa ei kerrota yksityiskohtia esim tarkkaa ip-numeroa (huom. julkinen ip-numero) ja porttia, aikaa ja myös aikavyöhykettä (pitää olla utc x muodossa, esim suomen aika ei kelpaa). itse tiedän ip-numeroista riittävästi ettei siitä voi päätellä mitään varsinkaan mobiilidata-yhteyksissä. näin ollen olevan heikko todiste. ja näitten heikkojen todisteiden perusteella tehdään vakavia syytöksiä ja vaatimuksia. myöskin kiristyskirjeitä on verrattu oikeaan kiristykseen joka on kirjattu suomen lakiin. en oikein usko että tekijänoikeus järjestöillä on puhtaita motiiveja muutenkaan, esim. ei välitä syyttömistä uhreista ollenkaan vaan tuomioden langettaminen ja rahan keruu riippumatta onko syytön vai ei.

      voi olla että telia (entinen sonera) on myös ryssinyt tietojen tarkastamisessa. tekijänoikeus mafia on ajanut jopa vuosiakin vanhoja asioita joka myöskin on kyseenalaista.

      jos lähdet periaattelliseen taisteluun niin vaadi mahdollisimman paljon todisteita ja tietoja tekijänoikeus lurjus organisaatiolta ja telialta. on myös mahdollista että mahdollinen wifi verkko on hackatty sisään (on kokemusta että on tapahtunut) ja joku on päässyt sisään jonkun toisen nettiin tekemään jotain iljettävää.

    • mafiahävisi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe