Eilisen paheksuttavan chat-käytöksen johdosta

mielipidejohto

Chatin mielipidejohtajat jyrähtävät

Mielipidejohtajien kokoontumisesta on sovittu mm. seuraavaa:

Vaikka henkilön taustalta löytyy kuinka paljon

- koulukiusaamista
- elävien sammakoiden raajojen irtirepimistä
- mummojen rahojen varastamista
- liiman haistelua

niin tällaista henkilöä ei saa chatin puheissa tuomita mikäli hän todistettavasti antaumuksella osallistuu:

- Isänmaan puolustamiseen sekä kansakuntamme etujen ajamiseen esim. Rajat Kiinni!-tyyppisen toiminnan parissa
- koirankakan sijoittamiseen paikkakuntansa iljettävimmän suvakkifemakkohoron (myös miespuolisen) postilaatikkoon

10

691

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erikoisliikemies

      Chatin "yrmiköt" , nämä vanhimmat huoneen "elävätkuolleet" jotka elävät hohdokasta chatelämäänsä tuomitsevat kaikki, mutta eivät löydä itsestään koskaan mitään vikaa , on siellä opettajia ja eläkeläisiä joiden elämä rajoittuu vain chattiin . Pilkuntarkkaa arvostelua heistä jotka elävät oikeaa elämää ja käyvät vain joskus ajankuluksi "sättimössä" , onko näillä harmaat aivosolut jo kuoleentuneet koska seuratessaan heidän jutustelua sekä hyökkäystä jonkin nikin kimppuun on selkeästi huomattavissa yhtenäistä ihan pientä aivotoimintaa joka kuitenkin hiipuu ruksimiseen koska se on heidän ainoa oljenkortensa tehdä jotain josta saavat iloa . Ovatko nämä katkeroituneet ihmispolot joita eivät käy katsomassa kuin sukulaiset säälistä ja tuttavat joilla ei elämää senkään vertaa, oikeasti näin happamia ?

      • neelanentuima

        Tuota ,olet varmaan oikeassa monen suhteen,mutta ei varmaan kaikki?


      • bättre_folk

        nämä nuo ne


      • innerfolk

        tämä tuo se


      • rytinärälli

        Mene aikuisten huoneeseen ja salli vanhojen keskenään nauttia katkeruuden suomasta ilosta. Muuten olen sitä mieltä että olet ihan liikaa sätissä rutisemassa kaikesta.


      • räinärylli

        Eikö olekin sinusta kiusallista lukea näitä keskusteluja , niin paljon ne kiusaavat sinua,että pitää kommentoida ja käskeä joku tekemään epämieluista asiaa ?


    • kukakäskee

      Jos ei viihdy chatissa ..pysyy pois sieltä

      • folkmmaskuliini

        Mitäs sinne sitten aina tunget itsesi kukakäskee ?


    • ponttius

      Minä vihaan vippejä ja heidän juttujaan , minä vihaan heidän saamiaan etuuksia ja minä vihaan sitä kruunua jonka he ovat saaneet .

    • Anonyymi

      Kuulostaa tosi kauhealta, varmaan on päivä kaikilta pilalla tän jälkeen.

      "kyllä-minä-niin-mieleni-pahoitin" ja taas uudestaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      881
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      92
      848
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      766
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      3
      710
    5. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      1
      584
    6. Meinasin tukehtua juomaan :D

      ihan jäätävä maha sulla 🤣🤣🤣 m-n ihmekö kun oot sinkku
      Ikävä
      61
      553
    7. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      551
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      184
      549
    9. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      61
      548
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      533
    Aihe