Jo 3 kerta kuukauden sisällä ja muut mitä euroopassa tapahtuu joista ei Suomessa tiedoiteta kuin minimaallisesti.
Sipilä ja Soini vain pahoitelee ja Niinistö ilmaisee myös ettei taivuta tekojen edessä .
NO MITÄPÄ AIJOTTE TEHDÄ ASIAN ETEEN
poliisi on voimaton armeeaa ei voi komentaa tehtäviin se merkitsee sotaa kirkko hyysää ja antaa suojaa käännytyspäätöksen saaneille KELA styytää rahaa miljoonan pävävauhtia näille pikipäille
jotka maleksivat pitkin rautatieaseman ympäristöä ovat pystyttäneet pysyvän leirin Helsingin parhaalle paikalle Taidemuseon eteen. edes Helsingin kaupunki ei pysty siivoamaan mihinkään lakiin vedoten tuota leiriä.
On ilmaantunut Helsingin katukuvaan aivan uusi mustien parrakkaiden mustapäiden ihana joukko kaikilla on pari kolme pulleaa muovikassia polkupyörien tangoissa ja patjat rullalla tarakalla ja pyörätkin on juuri maalattu aivan uusiin väreihin.
EIKÖ OLEKKIN IHANAA
Lontoon TERRORI iskut
lepolassi
0
103
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469