Jo 3 kerta kuukauden sisällä ja muut mitä euroopassa tapahtuu joista ei Suomessa tiedoiteta kuin minimaallisesti.
Sipilä ja Soini vain pahoitelee ja Niinistö ilmaisee myös ettei taivuta tekojen edessä .
NO MITÄPÄ AIJOTTE TEHDÄ ASIAN ETEEN
poliisi on voimaton armeeaa ei voi komentaa tehtäviin se merkitsee sotaa kirkko hyysää ja antaa suojaa käännytyspäätöksen saaneille KELA styytää rahaa miljoonan pävävauhtia näille pikipäille
jotka maleksivat pitkin rautatieaseman ympäristöä ovat pystyttäneet pysyvän leirin Helsingin parhaalle paikalle Taidemuseon eteen. edes Helsingin kaupunki ei pysty siivoamaan mihinkään lakiin vedoten tuota leiriä.
On ilmaantunut Helsingin katukuvaan aivan uusi mustien parrakkaiden mustapäiden ihana joukko kaikilla on pari kolme pulleaa muovikassia polkupyörien tangoissa ja patjat rullalla tarakalla ja pyörätkin on juuri maalattu aivan uusiin väreihin.
EIKÖ OLEKKIN IHANAA
Lontoon TERRORI iskut
lepolassi
0
140
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1415392Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii524778Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333737Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom133071Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole463008Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1472750Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862603Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin692337Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt601989Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1551839