Rallikämppä

Olen katsellut ralleja jo riittävän monta vuotta. Tänä kesänä taidan poistua paikkakunnalta. Ajattelin jättää kämppäni vuokralle siksi aikaa. Osaatteko kertoa kuinka suurta vuokraa yleensä pyydetään. Kysessä on 52 neliöinen keskustan peruskämppä autopaikalla lähell toria.
470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vuokraa vaan kämppä näille ralli porsastelijoille takas tullessa huusholli on kuin kaatopaikka paskat ja oksennukset pitkin huushollia lakanat ruiskittu mällillä

Äänestä
  • Päinvastoin rallikansa on hyvin huomaavaista ja asiallista sakkia, huoneen voit huoletta vuokrata ja rahaa tulee koko viikonlopusta 1000€-2000€ puhtaana käteen! Kuvaa huone ennen ja jälkeen.

    Äänestä

Hohhoijjaa, vai että on huomaavaista ja asiallista sakkia, siinäpä kuukauden vitsi!

Äänestä
  • No sinähän oletkin täysi vitsi näiden muiden vitsien seassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei_rallille kirjoitti:

Olen katsellut ralleja jo riittävän monta vuotta. Tänä kesänä taidan poistua paikkakunnalta. Ajattelin jättää kämppäni vuokralle siksi aikaa. Osaatteko kertoa kuinka suurta vuokraa yleensä pyydetään. Kysessä on 52 neliöinen keskustan peruskämppä autopaikalla lähell toria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu