Haluaisin jakaa muille esimerkkinä bygmaxin toiminnasta.
Osimme tiskipöydän joka tuli kotiin tuotuna, ilman että sitä oli kukaan vastaanottamassa.
Teimme päällisin puolin tarkastuksen että kaikki kunnossa.
Asennuksen lopuksi poistimme pintaa suojaavan teipin ja tämän altaa paljastui iso klommo tiskialtaan etukulmassa.
Olin yhteydessä bygmaxin asiakaspalveluun jossa todettiin kuvien perusteella selkeä klommo mutta harmikseen ei kuulu heidän korvata klommosta aiheutuvaa esteettistä haittaa koska olimme ehtineet asentaa pöydän jota yli kolme viikkoa odotimme paikoilleen. Eli pintaa suojaavat teipit jotka oli tarkoitettu suojaamaan pöydän pintaa olisi pitänyt ottaa pois ennen asennusta.
Kuluttajasuojaan olimme yhteydessä ja he yrittivät sopua mutta bygmax ilmoitti ettei tule vastaan vaan asiakas vastaa teipin alle jääneenä klommon seuraukset. Meitä ohjeistettu tekemään tutkinta asiasta mutta lupasin bygmaxin asiakaspalveluun että teen asiasta korjoituksen lehteen ettei kukaan muu mene samaan lankaan että suojateipit pitää poistaa ennen asennusta ja jos et poista vastuu jää kokonaisuudessaan asiakkaan maksettavaksi.
Luonnollisesti bygmax ei saa meistä eikä monesta muustakaan rakennusalan firmasta asiakasta enään.
Bygmaxin asiakaspalvelua
Veera2017
0
133
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait773392Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41264Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41041- 241009
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68810Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es36746Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60744Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45729Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t29673Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4667