Mitä mieltä olette onko tämä hyvä näytön ohjain vaatimattomalle pelaajalle: Abit Radeon 9200 SE-DT 128Mb TV/DVI näytönohjainkortti.
Mitä mieltä???
Aloittelija.........
8366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuo kelpaa pelaamiseen vain, jos et pelaa mitään uusimpia pelejä, ja vain varauksella vanhempiinkin. Suoraan sanoen, jos aioit hiemankin pelailla, kannatta sijoittaa muutamia kymppejä lisää edes välttävään ohjaimeen.
jos et 50e enempää aio sijoittaa niin osta tuo käytettynä itsellä ollut 2kpl.parempi kuin esim.
radeon 9550 tai gf 5600.sillä on uudetkin pelit pyörineet kohtuullisilla grafiikoilla
http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.asp?TID=10250
jonkun muun valmistajan gf4 ti4200,4400 tai4600 kortti käytettynä esim.huuto.netistä ja jos takuukuitti vielä löytyy aina parempi.jos kerran halpaa näytönohjainta olet hankkimassa.parempia/kalliimpia näytönohjaimiahan kyllä löytyy mutta jos ihan vaatimattomalla linjalla ollaan niin tuo olisi "järkiostos.tietenkin jos koneesta tehoja löytyy niin sitten näytönohjainkin sen mukaan
amd 2000 /2024mt ddr 400mhz/ radeon 9200 128mt hyvin toimii... paremmin kun naapurin .intel.2800mhz/512mt /ati radeon 9600 xt turbo/ ps. älkää sekaantuko intel voi luoja!!!kun on hidas!!!
kyllä ei kannata 9600XT:ä huonompaa enää ottaa. Alle 150 € kortit jää nii nopeesti jalkoihin, että sijota siihen pikkase enemmä.
min.2ghz prossu min.muisti 768mt 333mhz ddr min.ati 9550 128mt jos muistii vain 512mt toi on ihan hyvä kortti... muisti siinä ratkasee ja ohjain nyky pelit vaativat 1024mt muistia jos esim. 256mt ohjain.............xp imee muistii (se on turha ostaa huippu ohjainta jos muut asiat ei kohdalla )
Monet tietämättömät puhuvat tällä palstalla täyttä paskaa.9200 piirisarjalle pelittää vielä hyvin.Kaverilla on ja sano että ei mitään ongelmia.Mutta 9600 128mb radeon piirisarjalla on kaikista edullisin ja hyvin.Atin ohjain.Sitä on club 3d:eenä.Sapphrine. ja monena muuna.9600 pro on hyvä.mutta 9200 menee ihan hyvin(kokemusta on,en puhu paskaa tässä)!!
Tuossa SE-mallissa on muistiväylä puolitettu 64bittiin, jolla on melkoinen vaikutus peli nopeuteen.