OAMK Pääsykokeet 6.6.2017

röntgenhoitaja

Hei! Oliko teillä tänään oamkin pääsykokeet! Miten meni ja mihin haitte?

Itellä oli haastattelu ja aineistokoe ja aika 50/50 olo siitä menikö hyvin vai huonosti :/

8

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koulutäältätullaan

      Mulla oli perjantaina, haastattelu meni tosi hyvin! Matikka oli vaikeeta. Toivottavasti haastattelulla ja ennakkotehtävällä olisi painoarvoa niin mahikset olis ihan hyvätkin päästä kouluun!

      • Röntgenhoitaja2

        Niin ja hain samalle alalle kuin sinä:)


    • Himputtilainen

      Just olen lähdössä maitojunalla oulusta kotiin. Tuntuu että meni ihan niin pieleen kun vaan voi :( voi hemmetti. Noh ens vuonna uusiksi jne

      • Voinyt

        Ää nyt kuinka nii?:/


    • ToivottavastiTulevaEnska

      Onko kukaan ensihoitajaksi hakenut? Miten pääsykoe meni? Haastattelusta ei kyllä voi sanoo menikö hyvin vai huonosti.. Hakijoita varmaan tosi iso määrä.

    • hhmmmmm

      Mitenhän kun koko pääsykokeiden maksimipistemäärä on 70 ja matikasta pystyi saamaan max 15p. Tuleeko oikeasti kaikki muut pisteet siitä ennakkotehtävästä, esseestä, haastattelusta ja joidenkin osalta ryhmähaastattelusta? Matikka meni huonosti, siksi toivo on nyt niissä muissa osioissa

      • Mietteliäs12

        Tulisiko siitä ensikertalaisuudesta ja hakutoivejärjestyksestä pisteitä?


    • himputtilainen

      Mulla jäi matikassa pari kohtaa ihan tyhjiin kun löi jännitys ja väsymya aivot ihan lukkoon :( Voi perhana. Esseetä kun kävin kirjoittamaan oli jo niin tappiomieliala vallannut että raapustelin muutaman säälittävän lauseen ja palautin laput. Ei toivoakaan että näillä mentäisiin sisään mihinkään. Haastattelu tosin meni ihan ok, ehkä. Odottelen max 30 pistettä ja...jippii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4243
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2704
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2462
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      82
      1497
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      976
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      172
      959
    Aihe