Sims 4 originista ja lisäosaa ei muka ole!!

Simshullu7338

Latasin originista The sims 4- pelin, ostin siihen jo muutamia kuukausia sitten duunipäivä lisäosan jota pelailin muutaman kerran. Nyt avasin originin ja tuli ilmoitus, etten voi pelata, ennenkuin olen päivittänyt pelin. Pelin päivitettyäni menin pelaamaan ja katsoin huvikseni lisäosia ja duunipäivän kohdalla lukee "osta" , eikä näy missään että minulla olisi mitään lisäosaa koskaan ollutkaan!! Eli se on jotenkin nyt kai "poistunut" ja en todellakaan maksa samasta lisäosasta uudelleen? Mitä teen!?

1

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pistitpä kysymyksen johon minun on vaikea vastata. Itse luultavasti samanlaisessa tilanteessa kokeilisin järjestyksessä seuraavia:
      - yrittäisin käynnistää Originin järjestelmänvalvojana ("run as administrator")
      - pelin korjaaminen voi auttaa. Sen tehdäkseni klikkaisin Sims 4 kuvaa Originissa ja painaisin sitten "korjaa".
      - yrittäisin asentaa Originin uudestaan ja sen jälkeen mahdollisesti pelinkin uudestaan
      - ottaisin yhteyttä EA-tukeen. (pitäisin ostokuitin tiedot lähellä tarvittaessa todistaakseni maksaneeni tuotteista)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      169
      6137
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4673
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      50
      4436
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4269
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2682
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2182
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1652
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      133
      1550
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1463
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1318
    Aihe