nyt on kyllä todellinen häpeä jos häviää pikkuruiselle Liechtensteinille. Maa jossa hyvä jos 40 tuhatta ihmistä niin suomi ei voita edes tuollaista pikkumaata harjoituspelissäkään. Todellinen häpeä. Tässä näkee mikä on suomen potkupallon taso. Valmentaa kuka hyvänsä. HAHHAH.
Suomi - Liechtenstein 1-1
5
257
Vastaukset
- Pallisti
Vastaa lätkämaajoukkueen tasuria Botswanan kanssa. Vapise Ukraina!
- Nomoresuomi
Koko maajoukkueelle kenkää. Lopettakaa maajoukkue kokonaan. Ei tosta tuu yhtään mitään.
- Matkijapöllö
Taso ei tule koskaan nousemaan, kun Veikkausliigassa ja seuraavallakin sarjatasolla pelaa niin paljon ulkomaalaisia. Eihän suomalaiset pelaajat kehity, kun eivät pääse kentälle. Myös nuoret harrastavat mieluummin lätkää, jossa saaa pelata ja on mahdollisuus menestyä.
- ERONAIKA
Alajan olis aika erota tehtävistään.
- futisfani
Kyllä jalkapalloliiton pitää nyt päättää mitä tehdään. Puuhastellaanko siten että "kaikki pelaa" vai kehitetäänko suomalaista jalkapalloa. Nyt on pohjanoteeraus uuden valmentaja myötä, samaten pelaajienkin. Valmentajan kannattaa miettiä tarkkaan onko oikeassa hommassa, samaten pelaajienkin.
Uuteen nousuun voi mennä aikaa mutta junioreihin kannattaa satsata ja uuteen kunnianhinmoiseen valmentajaan, varmuudella jalkapallon emämaasta Englannista. Uusi nuori kunnianhimoinen brittivalmentaja takuuvarmasti toisi selvyyttää suomalaisille miten futista tulee pelata. Taidot ovat Litmasen ja Hyypiän myötä jääneet unholaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609117IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126329Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661400Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61321- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.801027Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut63905Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23706