Entinen Lomamatkat, nykyinen Matkavekka

Lapsiperhematkalla

Odotin suurella mielenkiinnolla Matkavekan ensimmäistä matkaani. Lähdimme koko perheen voimin legolandiin.
Matka on erittäin hyvä lapsiperheille, kaikki on valmiina ja oppaat pitävät huolta lipuista jne

Jotain negatiivisiakin... Matkavekka brändää tällä hetkellä itseään kovasti Lomamatkojen seuraajana. Täytyy sanoa että ensivaikutelma ei ollut positiivinen. Näin internet-varausten ajassa opas on ensimmäinen yrityksen edustaja jonka matkustaja tapaa. Nyt näky ei ollut kovin edustava. Kulunut harmaa paita päällä vieraita vastaanottamassa - antoi heti epämääräisen vaikutuksen. Olen tottunut aikaisemmin näkemään lomamatkojen oppaat siististi pukeutuneena sinivalkoisesti. Tämäkö on se kuva jonka Matkavekka antaa itsestään ??

Onneksi alkuhämmenyksestä toivuttuani täytyy sanoa että Tanskassa on ammattitaitoiset ja ystävälliset oppaat.

Opas kun on yrityksen käyntikortti!

1

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Legoland

      Sama huomio meidän perheellä, ensivaikutelmaa oli vaikea karistaa pois, jonka tanskaan tullessa sai. Yrityksen pitäisi hieman panostaa ulkonäköönsä. Nyt en tarkoita oppaiden fyysistä ulkonäköä vaan mitä heillä on päällään. Pikku juttu, mutta tärkeä, jo työntekijälle itselleenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      58
      5505
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      174
      4460
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      3912
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      38
      3476
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3451
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      58
      3228
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      10
      3030
    8. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      26
      2633
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      46
      2287
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      39
      2246
    Aihe