Huijariduunareille turpiin

RehellinenMyyjä

Paljon on tullut vastaan pelkkiä ammattirikollisia, jotka yrittävät varastaa palkkansa työnantajalta. He vaikeuttavat kunnollisten myyjien työtä. Rikolliset pummit eivät tee myyntiä, mutta vaativat palkkaa. Meidän myyntiporukka hakkasi viime viikolla juuri yhden paskakasan, joka pyysi pohjapalkkaa, mutta ei ollut myynyt mitään. Rikollinen huijarimyyjä heitettiin kadulle. Yksi työkavero kusi vielä sen päälle.
Tuollainen paskasakki pilaa rehellisten myyjien maineen. Me halutaan palkka tehdystä työstä eli tehdyistä kaupoista. Työ on tehdä myyntiä, eikä lorvia kahvimuki kädessä persettä hautoen.

16

330

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaikkiKärsiiLoisista

      Jos työkaveri ei tee kauppaa, niin hänen palkka otetaan sinun palkastasi.

    • kasositseäsiälämuita

      Aloittajaa kuvaa hyvin taas on päässyt rikollinen häkistään!!

      • NaapurisiVaimo

        Sinä se olet ammattirikollinen. Olet huijannut työnantajia ja kuuluisit häkkiin loppuelämäksesi.


      • todistaväitteesi

        Mikäs sinä olet täällä määkimään. Et tunne kirjoittajaa!!!
        Kuulu itse siihen porukkaan mihin olet toista laittamassa.!!


    • dbjjd

      Taidanpa lähteä myyntialalle lorvimaan. Kiitos vinkistä!

    • PARASKETJUIKINÄ

      TÄMÄ ON PARAS KETJU KAIKISTA!!! :D :D :D

    • katsokuulenäe

      Sama aloittaja on aikaisemminkin tehnyt halventavia aloituksia samalla palstalla!!
      Ala on kyllänsä haasteellinen muutenkin. Että oikein löytyy tällainen joka tieten tahtoen haluaa pahaa verta ja kärjistää kaiken.



      EN usko että hän on oikeasti yhtään missään asemassa ja jos näin on niin yritys on täysin epäterve suorastaan sairas!!

      • OmaSyysi

        Vai oikein haasteellinen ala. Sano vain suoraan, että se on vaikeaa, koska et osaa myydä. Opettelisit myymään, niin ei tarvitsisia itkeä kuin pokan menettänyt ladyboy. Ammattimyyjälle mikään ei ole vaikeaa.


    • katsositseäsi

      Nim omasyysi sama kirjoittaja kuin aloittaja.

      Et tunne minua etkä näinollen tiedä millainen työntekijä olen etkä muuten tiedä olenko itse omistaja vai johtaja päällikkö vai mitä.

      Uskon että omaan kokemusta myynnistä huomattavasti enemmän ja laajalaisemmin kuin sinä.


      ENKÄ USKO ETTÄ OLET LAINKAAN AMMATTILAINEN. PUHUMATTAKAAN ETTÄ OMISTAISIT JONKUN YRITYKSEN.

      ASENTEESI ON SUORAAN SIELTÄ.

      • OletKiertäväVitsi

        IP osoitteesi kertoo nimesi. Olet joka paikan kiertäjä ja saanut potkut kaikkialta. Sinulle nauraa koko alan ihmiset.


    • KOKOSUOMISULLENAURAA

      ip osoite ei välttämättä kerro kirjoittajaa!!! JA MIKÄS SINÄ LUULET OLEVASI?????
      ONNEKSI VAIN MINÄ TIEDÄN KUKA OLEN JA MILLAINEN KOKEMUS MINULLA ON!!

      JA KUTEN SANOIN MINULLA ON VARMASTI LAAJEMPI TIETÄMYS ASOISTA KUIN SINULLA IKINÄ JA PYSYN SANOJENI TAKANA.

      JA KUN VIELÄ KÄYT HENKILÖÖN KIINNI SAAT VASTATA VIRANOMAISTEN EDESSÄ

    • sairasniinon

      ALOITTAJALLE TIEDOKSI MYYNTIALALLA YLI PUOLET TYÖNANTAJISTA MAKSAA POHJAPALKKAA JA ERILAISIA PERUS-OSIA. KANNATTAA TUTUSTUA MYYNNIN JA MARKKINOININ TUTKIMUKSIIN.

      jos aloittaja työskentelee jossain on kysymyksessä erittäin epäterve persoona ja jos on jossain muussa asemassa yrityksessä on yritys vakavasti sairas

      • SinulleNauretaan

        Sinulle ei maksa kukaan edes provisiota. Olet niin tollo. Laihduta edes. Äläkä puhu ruoka suussa. Sait kuulemma potkut Aku Ankan myynnistäkin, kun söit munkkeja puhuessasi.


    • fufufufufuffufufu

      Tää on tää sama ilmeisesti mt-ongelmainen tyyppi, joka on jo vuosia tehnyt tänne näitä "annoin työntekijälle turpiin!!!111!!!" -aloituksia.
      Itse kyllä olin joskus myyntitöissä, kun parempaakaan ei löytynyt. Lorvin siellä sen vuoden verran, soittelin "asiakkaille" niin paljon kuin motivaation puutteeltani viitsin - ja sitten sain oikeita töitä oikealla palkalla omalta alaltani. Ei ole kyllä tullut ikävä paskapalkkaista paskaduunia, josta tiesin aina, että se on pelkkä työnhakutyö. Sen verran totuutta tuossa aloituksessa on. :D

    • silppari

      Näitä riittää...Turussa eräs Silvennoinen ainakin harrastaa puhelinmyyntiä ja pomoltaan varastamista. Soittaa asiakkaalle, tekee kaupan ja kirjoittaa tälle laskun omalla vapaa ajallaan omalla tilinumerollaan. Yrittäjä, Silvennoisen pomo kustantaa tuottamisen mutta rahat vie Silvennoinen. Onnea vaan ja menestystä jotka jatkossa hänet palkkaavat. Webstarsfinland...referensseinä sivuja joita eivät edes ole tehneet

    • Nimenomaan123

      Nimenomaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe