Urologi määräsi minulle eturauhasvaivojen hoitoon Cialis 5mg päivässä. Kallis lääke, mutta tuntuu helpottavan vaivoja. Kaupan päälle vehkeeni on nyt terhakka kuin 15 vuotiaalla. Erektiovaivoja ei vielä 44v ikään ehtinyt tulla.
Eturauhasvaivoihin Cialista
17
9615
Vastaukset
Onhan se cialis hvä lääke mutta liian kallis päivittäiseen käyttöön. Olis jo aika saada hinta normaaliksi. En tiedä mitä tässä vitkutellaan kun ei saada korvaavia tuotteita myyntiin.
- Dictor
Cialiksen patentti ei ole vielä rauennut, joten korvaavat lääkkeet eivät saa tulla markkinoille.
Viagran patentti raukesi jokin vuosi sitten ja nyt markkinoilla on korvaavia lääkkeitä edulliseen hintaan.
- EPÄILEVÄ-tuomas
Entä ne haittavaikutukset ja riskit?
- wehewrhwerh
Sivuvaikutuksia en ole havainnut ja on auttanut vaivaan. Kaupan päälle tosiaan vehje tullut ulos tupestaan ja on aika terhakka.
Lopetin taannoin röökin polton, joten ei tämä nyt niin kamala rahanreikä siihen verrattuna ole. - asdfghjgfdsa
Joskus muutama vuosi sitten tk-lekuri ehotteli samaa käydessäni päivystyksessä pahaksi äityneen vaivan kanssa, mutta en tosin edelleenkään tajua mitä hyötyä tuosta voi eturauhasvaivaan olla. Pirun kallista tavaraa vieläpä... Noh, uusi aika piti varata myöhemmin ja sillon olis sen reseptinkin saanut, mutta systeemit muuttui, eikä uusia kiireettömiä vastaanottoaikoja ole tuon jälkeen enää onnistunut varaamaan, joten vaiva on edelleen hoitamatta. Jonku muun pillerireseptin sain sieltä päivystyksestä, piti rentouttaa paikkoja ja helpottaa oloa. Kokeilin pari päivää ja totesin sen aiheuttavan niin pahat sivuvaikutukset (olotila muuttui järkyttäväksi koko kropassa), että jätin sikseen. Sen jälkeen onkin vaan pitänyt pärjäillä, työttömänä kun ei ole vara ostella turhia lääkkeitä...
- wehewrhwerh
Jotenkin se toimii samaan tyyliin kuin nämä vanhemmat eturauhaslääkkeet. Parantaa alueen verenkiertoa ja se rauhasen alue rentoutuu. Sivuoireena tosin tuo parantunut erektio.
Toivottavasti patentti pian raukeaa niin pääset hoitamaan vaivan. Tuosta on oikeesti ollut apua. - kanna33lla
Kerran kerrottiin että eturauhasvaivoihin syötävät lääkkeet ovat aivan ok, siihen asti jos/kun tulee syöpä. Silloin syöpä on erittäin aggressiivinen.
Mutta älkää pelästykö tätä, vaan ottaa selvää. - prostate_massage
Eturauhasvaivoja taitaa olla useampaa sorttia ja tietystikin myös haitta-asteeltaan.
Länsimaissa harvinaisempaa, mutta Aasian maissa eturauhasen pepusta sisäkautta hierontaa on käytetty luomuna hoitoapuna ja ainakin osalla se on antanut hyviä lopputuloksia. Kudoksien parempaa verenkiertoa ja eturauhasen kimmoisuuttahan sillä haetaan, samalla kun eturauhasnesteet pääsevät tehokkaampaankiertoon.
Hankaluus on ko. hoidon hakeminen, aikavaraukset ajankäyttöineen ja kustannukset, sekä saattaa olla useammille hieman kiusallinen juttu, eli kynnys korkeahko.
Parasta olisi jos kumppani olisi halukas opiskelemaan oikean tekniikan ja toimittamaan hoidon. Tai sitten jokin hommaan sopiva lelu, mutta en tiedä ovatko riskialttiita, sillä eturauhanen on hyvin herkkä 'pähkinä' ja vaatii hienovaraisen hieronnan ja lukemani perusteella pikemminkin reunoiltaan hienoisella pyörivällä liikkeella, ei keskeltä.
Ilmeisestikään akuutin tulehduksen aikaan hieronta ei sovi, koska se voi lähettää tulehduksen laajemmalle alueelle.
*
Sitten tietysti rööki kokonaan pois ja alkoa maltilla, liikuntaa ja terveellinen vihannespainotteinen ruokavalio. Kylmälle ei passaisi istua kun saattaa provosoida tulehduksen, kuulema, eli mm. ne suomalaiset saunan jälkeiset ulkona vilvoittelut saattavat olla pahasta.
Eturauhasen hyvinvoinnille on hyväksi aktiivisesti saadut purkautumiset, eli nesteitä kiertoon toxiineja poistamaan. - Anonyymi
Käytän myös cialis, minun erektio ovat hyvin voimakkaita, hyvin aktiivinen seksielämä. asiat ovat muuttuneet parempaan ansiosta lääke, mulla tilaukseni tällä sivustolla - http://eumedicines.com
- Anonyymi
Älkää hyvät ihmiset ostako tadalafiilia (Cialis) hämäristä nettikaupoista. Vaikka tarjous näyttäisi “edulliselta”, kyse on suorasta terveysriskistä ja usein myös lain rikkomisesta. Väärennetyt tai väärin säilytetyt lääkkeet voivat sisältää väärää vaikuttavaa ainetta, liian suuren tai liian pienen annoksen tai jopa vaarallisia epäpuhtauksia. Seuraukset voivat vaihdella tehon puutteesta vakaviin haittoihin, kuten sydän- ja verisuoniongelmiin tai myrkytyksiin.
Viittasit viestissäsi sivustoon ja kerroit, että siellä 20 tablettia “Cialista” maksaa 30 €. Jos tämä pitää paikkansa, se on hälytysmerkki: näin alhaisella hinnalla kyse on lähes varmasti väärennöksestä tai laittomasta rinnakkaisvalmisteesta. En väitä, että jokainen tuote olisi automaattisesti feikki, mutta epäselvä alkuperä yhdistettynä epämääräiseen tilauskanavaan on iso riski terveydelle.
Vertailun vuoksi: suomalaisissa laillisissa apteekeissa alkuperäistä tadalafiilia saa huomattavasti turvallisemmissa olosuhteissa. Esimerkkinä voidaan mainita, että 24 tablettia alkuperäistä Suomessa valmistettua tadalafiilia maksaa noin 10 € — täysin eri luokan hinta ja laatu kuin harmaissa nettikaupoissa. Tämä osoittaa hyvin, että “halpa” hämäristä lähteistä tarkoittaa usein “vaarallista” tai “laitonta”. (Tarkat hinnat vaihtelevat apteekista riippuen, joten ne kannattaa aina varmistaa virallisista lähteistä.)
Lisäksi täytyy muistaa, että ostaminen ilman reseptiä laittomista kanavista on myös rikkomus: reseptilääkkeiden luvaton myynti tai maahantuonti voi johtaa seuraamuksiin sekä myyjälle että ostajalle.
Onneksi reseptin saaminen tadalafiilille on helppoa ja täysin laillista. Ei tarvitse turvautua riskialttiisiin sivustoihin. Täytä vain kysely ja saat reseptin lääkäriltä verkossa täällä https://medilux.fi/tadalafil-reseptilla-vai-ilman-tadalafil/ Jos joku ajattelee, että “säästää rahaa”, kannattaa muistaa: halpa feikki voi maksaa terveydestä ja rahasta moninkertaisesti enemmän. Suojaa itsesi — älä riskeeraa.
- Anonyymi
Eturauhaslääkkeistä vaikeuksia kaihileikauksessa?
- Anonyymi
Ei ollut. Kukaan edes kysynyt!
- Anonyymi
Eihän Tadalafil kallis ole. Toimii hyvin. Pitää panokyvyn voimassa kokoajan.
- Anonyymi
Nyt on jo kai korvaavia, vai onko yhtä hyviä.
Vastaavat tuotteet
TADALAFIL RATIOPHARM 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
TADALAFIL RATIOPHARM 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
18,01 €
TADALAFIL MYLAN 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
TADALAFIL MYLAN 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
17,52 €
TADALAFIL KRKA 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
TADALAFIL KRKA 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
19,84 €
TADALAFIL ORION 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
TADALAFIL ORION 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
18,01 €
TADALAFIL ACCORD 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
TADALAFIL ACCORD 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 fol
18,01 €
TADALAFIL SANDOZ 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 x 1 fol
TADALAFIL SANDOZ 5 MG KALVOPÄÄLLYSTEINEN TABLETTI 84 x 1 fol
19,84 € - Anonyymi
Lopettakaa se isoilla moottoripyörillä ajelu
https://www.youtube.com/watch?v=19qOlNqbjXs- Anonyymi
Itsellä 1200cm3 ja 155hp, sekä Tadalafil 5mg/vrk, toimii ja on hauskaa niin prätkän kuin vaimonkin selässä :-)
- Anonyymi
Tadafel on ainoa,mikä ei aiheuta impotensia!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,1173716Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista
ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv3122619Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle
Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,02170Sanna on pakottaja, domina
Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k431971Skodan hankintaan painostaminen toi potkut
Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll111738Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1251230- 1001192
No onneks ei tartte sit olla
Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....61105Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu84977- 52952