Markku Huusko US

Yllättyi, järkyttyi, sai itkupotkuraivarin, vaati Halla-Ahon eristämistä politiikassa, kun Halla-Ahosta tuli persujen puheenjohtaja. Mitä ihmettä? Jos joku toinen puolue valitsee haluamansa henkilön puheenjohtajakseen, mitä ihmettä se jollekin vasemmistolaiselle kuuluu??? Primitiivistä käyttäytymistä. Pelottavia tuollaiset mestaajat jotka astuvat esille heti kun maailmassa tapahtuu jotain, mitä juuri hän ei halua!
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuten myös Timo Haapala Iltalehdessä. Hän kaipailee RKP:tä mukaan hallitukseen!!??

Noin svekomedia palvelee isäntäpuoluettaan tässä svekokratiassa.

Äänestä
  • Ei vaan Isänmaan etua hakee myös RKP:n A-M Henriksson joka lausui huolensa maan tilasta persujen tonttupartiojohdon takia.Halla-aho,Hakkarainen ja tämä blondi puheen-
    johtajistossa on kyllä jo heikko vitsi. -Seuraamme farssia mielenkiinnolla.

    Äänestä

  • Arvioin että Markku Huuskon olleen aikanaan koulukiusaaja. Ei suinkaan pääpukari, vaan pääpukarin välttämättä tarvitsemaa laumaa. Lauma odottaa pääpukarin viittausta kenen kimppuun pitää käydä.
    Pääpukareita olvat paremminkin Alexanderin, Lin, A-M:n, EvaB:n ja Antin kaltaiset tyypit, jotka saivat näin "johtamis"kokemuksensa. Anteeksi, kyllä Antti ja EvaB olivat laumaa.

    Samanlaisia nuoleskelupalkkion toivojia ovat ainakin Aamulehden päätoimittajat. Koivisto käytti kuvaavaa sopuli-nimitystä: Sopuli ja nuoleskelupalkkion odottaja merkitsevät samaa.

    Eikös ole komeaa!: SUOMEN SOPULILIITTO r.p. och s.p.s. FINLANDS LÄMMELFÖRBUND r.b.
    (r.p. = runsas palkkio , r.b. = riklig belöning).
    Kuljemme Kaarlo Nordenstrengin teitä ja laumasieluina tyhmyytemme tiivistyy!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vuosikymmenienkokemus kirjoitti:

Yllättyi, järkyttyi, sai itkupotkuraivarin, vaati Halla-Ahon eristämistä politiikassa, kun Halla-Ahosta tuli persujen puheenjohtaja. Mitä ihmettä? Jos joku toinen puolue valitsee haluamansa henkilön puheenjohtajakseen, mitä ihmettä se jollekin vasemmistolaiselle kuuluu??? Primitiivistä käyttäytymistä. Pelottavia tuollaiset mestaajat jotka astuvat esille heti kun maailmassa tapahtuu jotain, mitä juuri hän ei halua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu