Vinkkejä aikuisille. Mitä suosittelette aamuisen laskeutumisen ja iltapäivän hotelliin sisäänkirjautumisen väliin ja päinvastoin poislähtiessä? Aikaa n. 8h. Missä kannattaa käydä ja mitä hyviä ruokapaikkoja olette löytäneet? Viettekö laukut hotellin säilytykseen?
Tekemistä aikuisille lennon jälkeen ennen hotellia
Smoothied
1
562
Vastaukset
- From_Riga_w_love
Riikassa hyvä mesta on vaikkapa Lidojoša varde eli Lentävä sammakko esimerkiksi. Hyvä ja edullinen ruoka ja juoma. Eilen palasin taas reissulta ja pari kertaa tuli vierailtua "kantiksessani".
Jos ei tarvitse isoja laukkuja raijata niin hyvällä säällä Jurmala on hyvä vaihtoehto jossa poiketa. Vain 10 km lentokentältä vaikka taksilla, ja junat kulkee Majorista (pysäkki Jurmalassa) Riikaan jatkuvalla syötöllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104738- 36613
- 47603
- 36597
- 30591
- 40585
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 50550
- 36483