Millasia kokoonpanoja teillä on

äitikaikilleyhtiesesti

uusioperheissänne? Meillä on minun lapset 4 kpl, miehen lapsia on kahden eri exän kanssa yhteensä 7 kpl, ja yhteisiä on 3 kpl ja yksi syntyy elokuussa vielä. 15 yhteensä kohta. Voitteko kuvitella, on todella suurperheen äiti. Kuka muu kestäisi moista, tarvii tosi hyvä ihminen joka jaksaa tämmösen ruljanssin pyörittää.
Ollaan miehen kanssa välillä ihmeissämme ja nauramme että on meillä aikamoinen perhe, ja mulla langat käsissä.
Ei kannata tehdä samaa kuin me, tää on todella rankkaa, ja meteliä riittää ja siivoomista ja pyykkiä, mutta kun hyvin organisoi niin pärjää, ja komento on kova, ääntä lähtee. Teistä ei varmaan kukaan jaksaisi tämmöistä shouta... pyöritys on kova... on hyvä että oon tiukka ja voin saada heidät hiljaiseksi nopeestikin, mun sanani on laki, pitää olla jotta voi pyörittää suurperhettä. Aikmoista.
Ajatella että olen saanut näin monta lasta huollettavakseni, olen mie aikamoisen taitava, miehen ext olisivat pulassa, mutta minä en.
Olen perheenpyörittäjä ja mun vastuulla lauma kakaroita...hulabaloota vaan, älkää edes kokeilko ette pärjää.
Tarvii minunlainen ihminen joka pystyy pyörittämään perhesirkusta ja hyvät hermot...ollaan ylpeitä miehen kanssa että meillä on tämmöinen lauma, raskasta on mutta pärjäämme..huh huh sentään..mun lapset auttaa näissä miehen lapsien hoidssa onneksi, ovat aika vilkkaita ja outoja muutamat, niin ongelmat vähenee... huh huh raskasta on mutta olkoot... ole mie aikamoisen taitava...

10

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ahavakatu

      Mitähän se mies mahtaa duunta "töissään", no ehkä uusia lapsi , niin kuin meillä.

    • parasäitipuoli

      Meillä on minä ja mies, ja miehen viisi lasta, yksi jo aikuinen ettei hänestä ole haittaa enää. Neljä pappaloi tässä tiuhaan tahtiin sotkemassa. Sitten on mun omat kaksi lasta, jotka asuvat tässä ja tekevät kotityöt sovitusti.
      Sitten on meidän yhteiset ihanat mussukat, jotka ovat vielä niin pieniä, että ovat meidän kaikkien silmäterät ja lellikit. Kaikki tykkää heistä ja lellii ja ovatkin ihania mussukoita. Itse olen tässä kotosalla ja pyöritän tätä karusellia että huh huh sentään, melkoista vipinää, kaikille ei sovi, mutta mun on pakko vaan jaksaa. Uutena äitinä on vaan jaksettava pyörittää, ei ole huilaustaukoja eikä omaa aikaa vaan kaikki menee tässä tenavien kanssa vahtiessa ja kometaessa. Mut kivaa on kun voi leikkiä äitiä ja pomottaa. Siitä en valita. On kiva olla lapsille se tärkein ja ihminen jota on kunnioitetettava ja toteltava.

    • Tätätaas

      On sua raukkaa vain vedätetty. Vai ootko vielä niin ihmenainen että sulla on korkeapalkkainen työ liukuva työaika ja miljoonatulot plus että nämä miehen lasten äidit maksavat sulle satoja euroja elatusmaksuja per lapsi ja ovat sen takia ulosotossa ja köyhiä kuin kirkonrotat. Murheet he upottaa siihen kuuluisaan kaljatuoppiin jonka takia lapset eivät saa heillä vierailla koska olet tehnyt kaikista ainakin 10 lastensuojeluilmoitusta. Taisipa olla jopa 11 siitä yhdestä vähän kauniimmasta. Joku roti sentään exillekki etteivät varpaille hypi. Ja miehellä ei tietenkään ole mitään asiaa niihinkään rahoihin koska sä olet perheen pää ja pyörit maanisena yöt ja päivät että saat kaikki kotityöt tehtyä ja karjut tulikomentoja naama punaisena. Illat valitat kurjaa raskasta elämääsi. Miehesi on yhenlainen tossukka joka ei ole kenellekkään naiselle uskaltanut vastaan sanoa ja itkee peiton alla iltaisin sinun nukahdettua kun tuli tehtyä taas väärä valinta mutta poiskaan ei voi lähteä kun elintaso laskisi niin kovasti. Sehän olisi nolo loppu kun hehkutat kaikille teidän onnea ja hänen täytyy mukailla sinua vaikka hymy vääristyykin hetkittäin irvistykseksi.
      Kirkossaki käytte joka sunnuntai ja sun omat lapset istuu kuin enkelit penkissä ja miehen lapsia saa hävetä silmät päästään kun ne juoksee käytävillä. Samoin joulu- ja kevätjuhlassa.
      On sulla vilkas mielikuvitus mutta keksi jotaki uutta ja omaperäistä, jookos.

    • talonainoonainen

      Meillä on kaikki miehen kuusi lasta, poikia onneksi kaikki, sitten on mun pojat 4 kipaletta siten on miehen exex naisen kanssa pojat 3 kipaletta. Vielä on kolme yhteistä, joten olen onnekas kun asustelen vain miesten kanssa. Talon ainoo nainen ja sille kaikki on kateellisia.
      On hienoa että pojat rakastaa mua äitinään ja on mahtavaa mennä poikien kanssa jonnekin kun ihmiset katsoo kateellisena kun olen ainoo nainen tässä porukassa. Valtavan kivaa kun lapset kasvaa ja ovat aikuisa miehiä ja minä heidän äitinsä on kiva kun kaikki ovat kateellisia mulle kun olen miesten keskellä.-

      • Pojatnaisua

        Olet pedofiili ,etkä mikään äitipuoli


    • äitipuoliväsynyt

      Miehen yksi kersa ja mun kolme lasta. Siinä se huligaanilauma on mun vastuulla ja kasvatuksessa. Miehen huligaanit onneksi ovat kerran kahdessa viikossa sen enempää ei tarvikasvattaa ja komentaa, mutta rankkaa on silti on niin ongelma nuoria että ärsyttää lihavat laiskat idioottit.

      • vanhaäiti

        Kuinka monta lasta miehelläsi oikein on? Vuodatuksestasi se ei käy ilmi.


      • Väsyäitipuol
        vanhaäiti kirjoitti:

        Kuinka monta lasta miehelläsi oikein on? Vuodatuksestasi se ei käy ilmi.

        Yksi kersa.


    • Lestatkokoontui

      Kävittekö Porissa suviseuroissa?

    • Viinaajakaljaa

      Sun kuvitteellisessa uusperheessä olet vain sinä ja sun ryyppykaverit.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      124
      9134
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      316
      6964
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5990
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3890
    5. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      80
      3273
    6. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3271
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      180
      2596
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1846
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1498
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1286
    Aihe