Mie oon oikeesti nähny kaikenlaista paskaa tässä elämässä, olen siis nuorimies iältäni 17v. Nyt kuintenkin olen alkanut ihmettelemään miksi monet nuoret tytöt viiltevevät. Olen joiltakin kysynyt miks ne sellaseen ryhtyy kun jää rumia arpiakin niistä jäljistä joita ne sit peittelee. Monilta myös saanut vsatauksen joka liittyy ulkonäköön ja siihen liittyviin paineisiin. Mun vastaus on aina ollut joko se että jos se on ollut joku hyvännäköinen, nii sanonut sille kehut suoraan päin naamaa että se on kaunis, tai sitten jos se on ollut joku läski tai ruma nii sanonu sille että laihuttaa nii ehkä kelpaiski jollekki jne.. mut kuitenki mitä ne sillä viiltelyllä yrittää oikeen tavoittaa? Mun mielestä aika tyhmää, tyyliä alkaa itekki hakkaan jotain tiiliseinää nyrkillä ja toivoa että itsekin muuttuis paremman näköiseksi?... Ei pitäis tähän itsetuhoisuus-viiltely-trendihommaan enään kenenkään lähteä mukaan, ei se mitään auta, saatikaan auta sua laihuttaa tai mitää sellasta... mut joo selventäkää mulle jotku jokka on viillelly tms.. että mitä te sillä saatte itsellenne?
Miksi joku viiltelee?
7
295
Vastaukset
- kikkeli6cm
Itsekin hakkasin nyrkillä seinään.... mutta eipä se auttanu paskaakaan, nyrkki muuttu paskan näköseksi eikä munakaan kasvanu. ;_; pitää kokeilla viiltelyä seuraavaksi. Toivotaan että auttaa ongelmiin. :/ kiitos ohjeista
- Lätkäjätkä00
Oikeita kommentteja kiitos :( vai kokeilitko oikeesti? ja onko oikeesti niin pieni "se"
- kikkeli6cm
oikeesti kokeilin. Sormet melkeen irtos saatana. Onhan se. Erektiossa huimat 7cm.
- Lätkäjätkä00
Okei tää on nyt joku trollikommentti vai miksikä niitä kutsutaan.. mut nii oikeita kokemuksia tästä lähden kiitos :)
- 15vkalu
kikkeli6cm kirjoitti:
oikeesti kokeilin. Sormet melkeen irtos saatana. Onhan se. Erektiossa huimat 7cm.
Ei nyrkillä seinään tai viiltely edistä kalun kasvamista, saattaa jopa jarruttaa kasvamista.
Ei tärkeintä ole kalun mitta, sulla ainakin seisoo se on tärkeää ja 7cm on ihan kivan kokoinen.
Et keronut ikääsi ja ei kaikilla ala kalu karvamaan 12-13 vuotiaana, mun kaveri 15v se vielä karvaton ja velttona 4-5cm ja kovana n.7cm, sen broidilla alko kalu ja karvat kasvamaan 16veenä.
Kaveri ujostelee (häpeää) kaluaan ja sanoo ettei kehtaa edes mitään tyttöjen kanssa, ainakin viime viikonloppuna sitä yksi tyttö runkkasi ja ei se tyttö sanonut mitään kalun pienestä kalusta, ihan innoissaan oli ja otti jopa suihin.
Ei minunkaan ole iso melkein 12cm ja minulla tulee nopeasti, eikä aina sen jälkeen seiso heti, mielummin pieni kalu joka seisoo aina.
- zeepralion
Aina oire pahasta olosta, se mikä kenelläkin on tietysti henkilökohtaista....menetetyn hallinantunteen hakemiAina oire pahasta olosta, se mikä kenelläkin on tietysti henkilökohtaista....menetetyn hallinantunteen hakemista, itserankaisua, muun asian tukahduttamista etc. Ihminen ei voi hyvin ja apua pitää saada, hakea ja antaa!sta, itserankaisua, muun asian tukahduttamista etc. Ihminen ei voi hyvin ja apua pitää saada, hakea ja antaa!
- MeneeParemmin
Itellä ainaki on ollut nyt noi 2 viime vuotta tosi vaikeeta, masennuin, aloin käymää kuraattoreilla, lähetti lääkäriin, hälyttävän korkeista masennus ja ahistus testituloksista, josta vanhemmat suuttu eikä halunnu viedä mua lääkäriin, tuli melkein sossut sekaan. Mentii loppuje lopuks ja vanhemmat pakotti esittää et kaikki on hyvin, vähättelin tosi paljon lääkäreille ja silti anto jonku ahdistushäiriö diagnoosin ja sano että olin aika masentunut. Vanhemmat ei uskonu mitää ja jouduin esittää että kaikki on hyvin. Eli en voinu puhua kellekkään koska vanhemmat ei uskonu, poikaystävä ei oo kovin tukeva näissä asioissa eikä ymmärrä, kavereita ei oo hyviä, ja psyykkareille en kaikkee viitti sanoo. Eli tunteet kasautu ja tunsi ittensä tosi huonoks ja epäonnistuneeks nii päätti viiltelemällä "rangaista" itteensä ja loppujen lopuks addiktoituu. Itellä ainaki jäi arvet käsiin ja reisiin. kadun sitä mutta ainakin sain lopetettua. Toivottavasti valaisi vähän ja anteeks et pitkä teksti xD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain19411384Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-11810824Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356220Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1855024Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313496- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402323Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov81731Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161634