Lentokenttä lähellä

matkapahoinvointia

Mikä olisi hyvä rantalomakohde, kun haluaisimme mahdollisimman läheltä lentokenttää, koska emme haluais tuhlata aikaa monia tuntia busseissa istumiseen. Aurinkomatkojen tms matkanjärjestäjien matkaa olemme ajatelleet..

8

1007

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Distric1

      Da Nang, lentokenttä noin 5 km päässä rannasta. Todella hienot rannat muuten, Vietnamin parhaimmistoa.

    • muitsu

      Entäs Nha Trang?

    • matkaajat1

      Nha Trangin ranta myöskin todella upea. Samoin kaupunki kiva.
      Vinpearlin saarelle pääsee ns vaijerihissillä. Saarella huvipuisto joten kannattaa ehdottomasti mennä. Saarella myös kiva pieni ranta joka suojassa tuulilta.

    • chinabeach

      Danangissa on aivan paras ranta. Lähietäisyydellä Hoi Annin hieno maailmanperintökohde, joka kyllä turistirysä kuten nuo pakettimatkojen rantakohteetkin, mutta myös Danangin kaupunki, jossa lentokenttä ja shoppailua, kahviloita ym. paikallisen hintatason mukaan, ei turistimesta vaan aito kaupunki.

      • Itse olen kohta lentämässä Hong kongin kautta Da nangiin mutta majpaikan valitsin Hoi anista, hotellin auto hakee minut lentokentältä. Majoitus/taksikyytirahat vaihtaa alkuun lentokentän vaihtopisteessä. Missähän kannattaa vaihtaa valuutat dongeiksi?, Helmikuussa vaihdoin Saigonissa majapaikan respassa, koska kurssi oli hyvä siellä.


      • Vietcongi

        Kultasepällä tai pankissa


      • otarennosti

        Danang on huippu ranta ihan mihin tahansa verrattuna. Lähellä tosiaan kaikki palvelut kaupungissa, joka ei ole turistirysä vaan paikallinen oikea kaupunki. Paikallista rahaa saa kätevimmin kun nostaa pankkiautomaatista. Ei tarvitse kuskata setelitukkuja mukana ja kyttäillä vaihtokursseja. Monissa paikoissa voi myös maksaa kortilla, niin ei tarvitse laskea edes paikallisia seteleitä. Hintataso Danangissa niin edullinen, että loman jälkeen oikein ällistytti miten vähän rahaa oli kulunut vaikka syötiin hyvin, shoppailtiin ja käytiin kahviloissa.


    • vungtao

      Marraskuussa meillä matkan kohteen ensin Vung tau joka on Saigonin lähin rantakohde. Kohde on vietnamilaisten omassa suosiossa, eli lomalaiset pääasiassa heitä. Vung taoon menenmme Saigonista vesitse, matka kestää kaksi tuntia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      85
      3270
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1869
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1703
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      141
      1552
    5. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1458
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      162
      1423
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      94
      1345
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1341
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1284
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1247
    Aihe