Kokemuksia Green garden suitesista

Auringonlämpöön

Ollaan lähdössä perheen kera Alanyaan ja ollaan varattu Tjäreborgin kautta ko. hotelli all inclusivena. Olisko nyt kellään kertoa kokemuksia tältä keväältä/kesältä tästä hotellista ja läheisestä Green garden hotellista :)

7

2153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gardenisti

      No valitettavasti ei ole tältä vuodelta mutta kolmasti ollaan lasten kanssa siellä käyty ja 2 niistä allinclusivina. Käsittääkseni suitet on niitä ihania pienempiä rakennuksia siellä alueen keskellä ja niillä on omat uima-altaat, siis privat. Ollaan itse aina majoituttu itse hotellissa. AI toimii hyvin ja ruoka on hyvää. Lasten kanssa erittäin hyvä valinta, jos ei itse jaksa kokkailla tai etsiä ravintoloita. Elämä on aika hektistä välillä muksujen kanssa :). Sellaisen neuvon annan, että kun ruokailu on alkamassa, niin koittakaa mennä ihan ekojen joukossa. Siellä oli meidän aikana jonkin verran (ei häiritsevästi) myös venäläisiä ja he saattavat ottaa ruokaa ilman ottimia ja kun huomaavat että tulipa otettua liikaa, ottavat liian pois sormillaan ja heittävät takaisin laariin. Yhden kerran vain tämän näin, mutta siinä oli yksi kerta liikaa. Kyseessä oli venäläinen iskä lastensa kanssa. Kaikkissa all inclusiveissa on tuo riski. Green gardenissa on mahtava allas-alue ja mitä tuohon em. ruokaan tulee, valtavat määrät kaikenlaista. Tarjoilu on kuitenkin päivittäin aika pitkälle samaa, joten älä laita muksuille kaikkea kerralla (äläkä itsellesikään), niin ei pääse kyllästymään.

    • Tepa123456

      2 vuoden takaa kokemus green gardenista. Upea paikka. Haaveilen matkasta syyskuulle..

    • Sheinnah

      Green Garden Residence nimellä myydään täältä Suomesta, Turkissa kutsuvat nimellä Green Garden Suites nimellä samaa hotellila. Käytössä on myös Green gardenin allasalue ja Ginger ravintola ai-paketissa. Ravintola saa miinusta meluisuutensa vuoksi ja ikävä maku jäi huonosti käyttäytyvistä venäläisistä, jotka etuilivat jonossa ja eivät aina osaa käyttää ottimia vaan napsivat käsin ruokaa... Vatsavaivoja saimme. Green garden Residence on tasokas paikka, ehkä kuiten olisi olettanut tuon tasoisessa hotellissa (**** ) parempaa englannin kielen taitoa henkilökunnalta ja enemmän hymyä.
      Ruoka oli pääosin ihan hyvää, mutta lounas oli joka päivä aikalailla samaa. Illallisella oli grillilihoja, mutta harmiksi usein ylikypsennettyä, lähes mustaksi kärvennettyä.

      • Tamam

        Green Gardenissa on siis hotellihuoneita, eri tasoisia niissä kerrostalo-osioissa. Ollaan oltu 2 mh huoneistoissa. Alueen keskellä oli tuolloin matalia nk. Villoja joilla oli omat uima-altaat ja olivat aidoin erotettuja yleisistä alueista. Itse hotellissakin on ihan kivoja asuntoja. Itse ollaan käyty muutamia kertoja. Suosittelen lähtemään syömään myös "kaupungille".


    • SainTaudin

      Tämä hotelli oli elokuussa viikon kiinni tippuri epidemian takia.
      Toivottavasti kaikki on nyt ok ja allastuoleissa voi huoleti makailla.

      • NytTuliEro

        Minä sain hotellista tippurin suuhuni.
        Vaimoni ei uskonut että se olisi tarttunut saunasta.


    • SaunaEversti

      Olisihan tuo voinut aivan hyvin tarttua saunassakin mutta tarjoilijapojat eivät niihin pääse.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      103
      2988
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2395
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1926
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1500
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1470
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1355
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      892
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      877
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      836
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      749
    Aihe