Kokemuksia Oukitel-merkkisestä älypuhelimesta

Olen harkinnut Oukitel U15 Pro- älypuhelimen hankkimista, mutta hieman mietityttää kun kyseinen merkki on niin vähän tunnettu Suomessa.

Kyseistä puhelinta, ja Oukitelia yleensäkin, myyvät mm. e-ville, Verkkokauppa.com ja Kärkkäinen.
2560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minäkin katsoin tuota- 189 euroa

laitoin satkun lisää ja otin Honor 6x:n.

Luotettavampi merkki, vähän tarkempi näyttö ja uusin Android-versio.

Äänestä

-Erittäin huono antenni, paskat kentät

-Huono kaiutin

-Huono mikrofoni

Siinä miinukset, jonka takia seuraava puhelin on jonkin muun merkkinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mietteliäs567 kirjoitti:

Olen harkinnut Oukitel U15 Pro- älypuhelimen hankkimista, mutta hieman mietityttää kun kyseinen merkki on niin vähän tunnettu Suomessa.

Kyseistä puhelinta, ja Oukitelia yleensäkin, myyvät mm. e-ville, Verkkokauppa.com ja Kärkkäinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu