Kävi erikoinen tapaus, Canon 5D Mark 2 irtosi objektiivistä, joka oli hihnassa kaulalla ja tippui pamahtaen asfalttiin, siinä oli akkukahva kiini ja se osui ensim. katuun. Tämän tapauksen jälkeen kamera ylivaloittaa rutkasti kuvat, joten voi vain todeta, että taisi mennä mäsäksi.
Taitaa olla kallista korjata. Olisko oma Canonin huolto/korjaus paras, vai mikä? JASS-tekniikasta tulee mieleeni ruottalaiset suihkarit ja varsinkin ne jotka tippuivat alas, pyöri kentällä kuin väkkärä konsanaan, toinenhan tippu johonkin pieneen saareen. Kerran oli JASS-tekniikassa takuukorjauksessa Canonin 16-35 mm, se tuli muuten kaiketi kuntoon, mutta kiinitin huomiota siihen, että sitä ei oltu puhdistettu, mielestäni tämänluokan työssä puhtaus on O ja A eli A ja O. Jäi huono käsitys JASSISTA. Onkohan muuten siellä Jassissa jotain ranskalaista sekundaa, tietääkö kukaan? Mikä tämä Jass on?
Canonin korjaus/huolto
6
636
Vastaukset
- 458634563
Canon 400mm f5.6L tuli johonkin sisälinssiin rasvaläiskiä ja naarmuja kun kävi sielä huollossa. Ennen lähetystä katsoin kirkkaala ledillä tarkasti sisälle ja lähetyksen jälkeen.
- 4645685
Canonin 400mm f5.6L kävi himmentimen vaihdossa takuuna. Ennen lähetystä katselin tarkasti kirkkaalla ledillä objektiivin sisälle. Takaisin tullessa oli sisälinssi naarmuilla ja rasvaläiskiä täynnä. Lähetin takaisin putsattavaksi rasvat pois mutta naarmut jäivät. Myin canonin rojut pois enkä lähetä tuonne enään yhtään mitään huoltoon.
- 4645685
Tupla postaus, koska tämä suoli24 on niin jumittava paska, että valittaa ettei viesti mene perille sitten tuleekin tuplana.
- JASS39Gripen
Taitaa olla viisainta ostaa uusi kamera, eletäänhän kuitenkin kulutusyhteiskunnassa ja jatkuvassa loputtomassa kasvussa.
- Canon-vain-rikkaille
Joissain tapauksissa ainakaan köyhän ei kannata ostaa kallista.
- JASS39Gripen
Ja jos on oikein köyhä, niin ei voi ostaa mitään, mutta Suomessa ei sellaisia henkilöitä ole, työmarkkinatuki tai muu sosiaalietu huolehtii, että Canonin voi ostaa, edellyttää, että suhtautuu vakavasti harrasteeseen valokuvaus, eikä juo viinaa, polta tupakkirullaa tai rieku yleisellä paikalla, metsässähän se tulee halvaksi elää, jos sen taidon osaa.
Nii-ih, empä sitten tiiä JASS tai pitäiskö kokeilla super Hornet, jos niillä olis Canon huolto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503364Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5522078Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si841976Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171960- 201588
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431528- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281307KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481230