Keskitysleiristä ? Varsinkin ulkomaalaiset olisivat pysyvästiotettuja aidontuntuisesta keskitysleiri kokemuksesta. Muutama viikko aavallesuolle pykätyssä leirissä, reippaine vartijoineen ja aidolla ohjelmalla varustetussa leirissä jättäisvät pysyvät jäljet ja lainkunnioituksen matkamiehiin. Varsinkin normaaleina pakkastalvina hankittu kokemus karsisi turhat matkustelut Pohjolaan pois. Kaikki tämä tietenkin kirjallisesti"suomenkielisenä" maahantulleitten omalla suostumuksella ja vastuulla.
Löytyykö täydellistä kopiota
Maastamme
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 772981
- 751261
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1611143Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401020Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103951Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.309925- 43809
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78805Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en122803- 91773