Alapään kipu

Onko_tämä_hiiva

Mistä voi johtua se että koko alapää on kipeä? Ja jos koskee niin aristaa. Pissaaminen välillä epämukavaa ja alapään pyyhkiminen sattuu hiukan. Valkovuotoa tulee kanssa tosi paljon. Tällästä ollu kohta viikon. En haluaisi lääkäriin tästä :'(
Ei voi olla sukupuoli tauti kun oon neitsyt. Oon 15

3

1032

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rohkeuttajaterveytta

      Joku tulehdus alapäässä. Ilman lääkäriä ei syy selviä. Voi olla virtsatietulehdus tai emättimen tulehdus.
      Virtsakokeella pääsee alkuun.
      Soita heti terveyskeskukseen, niin tulee ainakin tuo virtsatulehdus selvitettyä ennen juhannusta.

    • monia_syitae

      Syynä voi olla jatkuvat hiivatulehdukset tai alapään kuivuus. Ikävin syy tuohon voi olla myös vulvodynia.

      Jos kyse kuitenkin toistuvasta hiivasta niin kokeile esim. Vagisan voidetta säännöllisesti käytettynä. Apteekista ilman reseptiä.

      • monia_syitaee

        Niin ja hiiva on luonnollinen bakteeri ihmisessä mutta välillä sitä esiintyy liiaksi alapäässä ja siitä voi tulla oireita. Terveyssiteetkin voi kuivattaa alapäätä ja aiheuttaa hiivan liikakasvua. Hiiva on ehkä kaikista yleisin syy. Varmasti joka ikisellä naisella on se joskus ja monesti jopa useasti elämänsä aikana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      134
      2320
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      64
      2242
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      52
      1906
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      71
      1608
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1461
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      97
      1455
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      116
      1329
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1200
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      70
      1063
    Aihe