Homppeli praidi 25.8

Håkkan

Hei, nyt kaikki hommpelit kulkueeseen mukaan. Sipoon nuorisovaltuusto järjestää sipoon sanomien ja kunnan kannustuksella kulkueen. Eritoten vanhemmat mukaan katsomaan kun omat alaikäiset ja murkut pitävät kivaa, näette miten kasvatus, koulun ja omanne on mennyt pieleen.

6

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vtunkulttuurimarxistit

      Sairasta verovarojen väärinkäyttöä. Homous tautiluokitukseen takaisin, eikä ainakaan nuorisotoimen asia ole sitä terveille lapsille tyrkyttää minun verovaroillani.

    • normaali-

      Mennään kuvaamaan niitä sairaita

    • Poppot

      Oliko menestys? Kai nyt ainakin luuta oli paikalla?

    • kuntalainenn

      Kannattiko kuluttaa verovaroja alaikäisten mielenterveyden pilaamiseen. Seksuaalisuus on jokaisen oma asia, ei siihen pervoja, alaikäisille suunnattuja kulkueita tarvita. Ihan kannustetaan siihen mikä on luonnonvastaista. Nuorisotyötä helvetistä, hävetkää Sipoon kunnassa.

    • IhminenNormaali

      Miksei järjestetä paraateja meille normaaleille ihmisille? Olisi osanottokin ihan toista luokkaa....

    • SetaSipoo

      Oliko Hiltunen ja Luuta mukana?

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      112
      7287
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      37
      4265
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      37
      3762
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      400
      1980
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1467
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1458
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      70
      1456
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      179
      1122
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1108
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1030
    Aihe