Olen työskennellyt 5vuotta sairaanhoitajana ja nyt kolmenkympin kriiseilyssä alkanut miettiä alan vaihtoa. Lukion jälkeen haaveilin kosmetologin ammatista, mutta tuolloin huono työllisyystilanne ja palkka eivät houkutelleet. Nyt tuo vanha haaveammatti alkaa kuitenkin taas ajatuksissani nousta esille. Paljonhan esim pistoshoitoja tms hoitoja tekemässä on sairaanhoitajia joten katsoisin tästä ammatista olevan pelkästään hyötyä!
Osaisiko joku valmis kosmetologi tai kosmetologiksi opiskeleva kertoa millaista koulutus on, onko mahdollista käydä työn ohessa. Minkälainen alan tilanne ylipäätänsä tällähetkellä on, entä palkkaus?
Sairaanhoitajasta kosmetologiksi
kosmetologiksi
0
481
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562