Kysymys naiselta miehelle

Aikuinennainen3

Miten mies tyydytetään oikein? Tarkoitan esileikkiä, ei itse yhtymistä. Mitkä osat ovat miehille ns. herkkiä? Mitä nainen voi tehdä väärin?

13

586

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aikuinennainen3

      Löyly-älä viitsi.

    • Aikuinennainen3

      Saisiko asiallisia vastauksia.

      • jnsjnnjfd

        Se on kaikilla henkilökohtaista. Hyvin vaikea sanoa eikä ole mitään väärää tai oikeaa.


    • Aikuinennainen3

      Täällä paljon lukijoita mutta kenelläkään ei ole kertoa miten mies oikeasti tyydytetään. Tottakai me naiset tiedämme että "suuhun ja nopeaan" niinkuin pornossa mutta miten se oikea tyyli menee? Yleensä kaikessa? Onko miestä vastaamaan tähän vai onko tää koko palsta täyttä feikkiä?

      • Hitaastikkin

        Nimeomaan, EI nopeaan.


    • Normipano

      Kyllä minusta parhaimmalle tuntuuu . Kun saan nuolla tissejä ja nuolla vähän pillua!! Ja esileikinjälkeen ihan normaali pano!

    • Ehkä SE on kuitenkin naisen,lämmin,märkä,puristava suu,enne varsinaista yhdyntää.....

    • Kikkeliskok

      Mukavimmalta se tuntuu, kun ollaan ensin tehty yhdessä jotain mukavaa, esimerkiksi käyty katsomassa jotain mieluista keikkaa ja siellä vähän hiplailtu ja muuten kosketeltu sekä suudeltu kiihkeästi. Kotimatkalla hiplailu voikin olla sitten jo vähän avoimempaa ja ronskimpaa. Sitten kun ollaan päästy kotiin, niin jatketaan, päivän aktiviteetistä riippuen suihkussa on kiva käydä, joko yhdessä tai erikseen riippuen tilasta. Suihkunraikkaana on mukavampi tulla hyväillyksi. Siitä sitten vällyjen väliin. Suutelua, hyväilyä, koskettelua, hierontaa ja samalla tavalla antaa miehenkin hyväillä itseäsi. Koskettelun on hauska vähitellen lähestyä jalkoväliä ja ajoittain vähän kuin ohimennen hipaista kalua tai pusseja. Itse tykkään kun minulle annetaan kokovartalohierontaa eli nainen makaa ihan reilusti päälläni ja suukottelee sekä hyväilee samalla. Suukottelu ja huulilla hamuilu kun lähestyy jalkoväliä, niin se odotuksen fiilis on aivan kihelmöivä. Sitten pieni ja nopea kielellä lipaisu.. uuuh!! Vihdoin kosketus..
      Ensimmäisen kaluun kohdistuneen lipaisun jälkeen jos sen ottaa suuhun, niin se tuntuu aivan taivaalliselta. Ihana märkä lämpö. Kielellä pyörittelyä ja sitten vähitellen siihen omaan erityissuosikkiini, huulet terskan reunan yli ja takaisin, sopivalla rytmillä samalla kädellä pitäen varresta tukevasti kiinni ja toisella kädellä aivan hellästi hyväillen pusseja. Tätä jatketaan riittävän kauan, mutta ei liian pitkään. Itse en halua tässä kohdassa vielä laueta.
      Sitten vuoron vaihto ja pääsen suukottelemaan naista. Sieltä täältä, suulle, kaulaan, niskaan, selkään, pakaroille, rinnoille, vatsalle.. Vähitellen polku ohtaa hävylle. Itse pidän yli kaiken suuseksin antamisesta, joten sitä sitten.. (ei kuulunut kysymykseen, joten skipataan seuraava puolituntinen). Parin kumppanille annetun orgasmin jälkeen onkin ihan tavallisesti yhdynnän vuoro. Mieluisa asento, ei liian nopealla rytmillä alkuun vaan sopivan hitaasti ja hellästi. Siitä sitten kiihdyttäen. Joskus on kiva antaa suuseksiä yhdynnän välissäkin, jotta nainen saa kivan sävärin klitorikseen. Samoin pikkuhetki suihin ottoa miehelle, ihana yhdistelmä yhdyntää ja suuseksiä.. Sitten voimallisesti kohti orgasmia. Aaaaaah!!
      Tämän jälkeen lusikkahalissa huilaillaan ja rauhotutaan.. hyväillään ja ollaan lähellä.
      Tuossa olisi minun mieleinen tapa tulla tyydytetyksi. Rakastelevaa juhannusta!

      • Kikkeliskok

        Unohtui mainita, että se hetki kun kieleni löytää naisen jo aivan märäksi kostuneen pillun on aivan parasta esileikkiä. Se maku ja tuntuma on jotain aivan fantastista..


    • Kikkeliskok

      Niin ja sitten vielä ne väärin tekemiset:
      - Yleisen välinpitämättömyyden osoittaminen miestä kohtaan
      - Välinpitämättömyyden osoittaminen penistä kohtaan (tyyliin No joko se seisoo ja on valmis?)
      - Pitää varmana tietona, että mies ei esileikkejä kaipaa, halua tai tarvitse
      - Yleinen nenän nyrpistely ja ujoilu, emmäkehtaa, emmäosaa, yök toi on ihan kamalaa, ei voi joku kuulee,
      - Kivesten liian kovakourainen käsittely
      - Esinahan vetäminen liian taakse tai ensimmäisellä kerralla liian nopeasti. Tuntuu varmaan samalta kuin dildon survaisu kuiviltaan nopeasti vaginaan.
      - Hampaiden osuminen kontrolloimattomasti terskaan
      - Peniksen nurjahtaminen kesken aktin eli liian ulos vetäminen niin että se luiskahtaa ulos ja törmää seinään
      - Kylkien kutittaminen

      • välinpitmättömiäpaljon

        Komppi näihin.


    • kaiholla_muistaen

      Muiden puolesta en osaa vastata, mutta itse pidän siitä, että pieni kiusoittelu on parasta esileikkiä.
      Voi alkaa esim saunassa viattomalla selänpesulla ja sittenkädet siirtyvät alemmas ja pian löytävät jo puolijäykän kullin. Hellä pesu ja huuhtelu.....
      jatkuu sitten tauo jälkeen vaiika sohvalla hellänä kullin hiplaamisena ja vo imuuttua kovemmaksikin mutta ei laukaista, vaan välillä huilataan.
      Voi myös kokeilla erilaisia sidontajuttuja jos pitää niistä.
      Myös hieronta on kova sana ja senhän voi tehdä vaikka millä kehon osalla. Mies selällän ja nainen kahareisin päällä ja saataahan se kulli hieman luiskahtaa sisäänkin sinne....

      Tätä kun jatkaa riittävän kauan, niin eiköhän se kiima ole molemmilla nousut jo riittävän korkeaksi.

      Minua kiusasi eräs nainen lähes kaksi tuntia ja oli ne orkut ikimuistettavat

    • Mulle kaikkein parasta on edetä hitaasti. Vaatteet päällä suudelmat, reisin hieronta/koskettelu, puhuminen ja kertominen mitä haluaisi tehdä. Edelleen kevyt pallien hierominen samalla kun suudellaan.
      Sitten kun otetaan vaatteita pois, niin mielellään tämäkin hitaasti. Kun alkkarit on saatu pois niin sitten jatkat samaa asiaa. Kosketus on nyt vain vielä kiihottavampaa. Tykkään siitä kun nainen istuu päällä ja hieroo minua (makaan siis vatsallani) ja etenee alaspäin.
      Kiihotus kasvaa kun nainen ottaa kalun käteensä ja runkkaa hieman ja lopulta ottaa sen suuhunsa. Imeminen lienee sitten kaikille miehille hieman erin tuntuista. Mulla tuntuu parhaimmalta hidas nainti suulla niin että nainen oikeasti puristaa huulilla kyrpää kunnolla ja samalla hieroo kesysti palleja. Ja vielä ennen yhtymistä paras kohta. Makaan selälläni, nainen hajareisin päällä, hieroen pillullaan puolijäykkää kalua kuitenkin niin että se ei mene vielä sisään ja kun saan katsella tätä muutaman minuutin niin huh, kyllä on kiima huipussaan. Ennen yhtymistä haluan kuitenkin kiihottaa naisen vastaavalla tavalla ja vasta sitten kun nainenkin on kunnolla valmis niin mennään loppuun asti.
      Vielä kun löytyisi nainen, jonka kanssa harrastaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      59
      1471
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      25
      1073
    3. 80
      945
    4. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      65
      796
    5. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      764
    6. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      722
    7. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      90
      703
    8. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      695
    9. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      12
      684
    10. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      36
      680
    11. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      658
    12. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      113
      629
    13. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      605
    14. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      140
      591
    15. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      582
    16. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      560
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      18
      512
    18. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      38
      506
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      503
    20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      41
      498
    Aihe