firefox focus

noucommerkials

joko tiedetään milloin firefox focus androidille löytyy suomeksi ladattavana?

11

437

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • julkaistuon
      • Ghkkhhjkkiijhh

        Tarkoin suomeksi, nimittäin.


      • nimittäinkin
        Ghkkhhjkkiijhh kirjoitti:

        Tarkoin suomeksi, nimittäin.

        Kyllä enkunkielinen selain osaa suomenkielisiä sivuja hakea.


      • rewuti6i

        on se kumma kun näyttää löytyvän Tanskan ja Norjan kieliset versiot jotka ovat pinempiä kuin suomi!!


      • mulle.kaikki.heti
        rewuti6i kirjoitti:

        on se kumma kun näyttää löytyvän Tanskan ja Norjan kieliset versiot jotka ovat pinempiä kuin suomi!!

        Onhan se kumma kun kukaan suomalainen ei vielä ole vaivautunut suomentamaan sitä.
        Nyt sinulla on elämäsi tilaisuus ilmoittautua tekemään suomennos.


      • MikkisSuomi
        mulle.kaikki.heti kirjoitti:

        Onhan se kumma kun kukaan suomalainen ei vielä ole vaivautunut suomentamaan sitä.
        Nyt sinulla on elämäsi tilaisuus ilmoittautua tekemään suomennos.

        Suomessa open source ohjelmien tuki on marginaalista Linus Torvalsin lähdettyä aikoinaan maasta.


      • mikkismuumio
        MikkisSuomi kirjoitti:

        Suomessa open source ohjelmien tuki on marginaalista Linus Torvalsin lähdettyä aikoinaan maasta.

        @MikkisSuomi ei typeryydessään ymmärrä sakasmia.


    • Voisuoomivoiiii

      Norjaksi löytyy vanhanorja ja myös uusinorja

    • Hyytyiivvivvhfhvv

      Kirjanmerkit ei onnistu

      • Bersel

        Jos haluaa kirjanmerkkejä ja muita tietoja selaushistoriastaan tallentaa, voi käyttää Firefoxia. Focus on tarkoitettu olemaan nopea, kevyt ja sellainen ettei se tallenna mitään, eikä salli seurantaa.


    • Larsossum

      Melko myöhäinen vastaus, mutta tosiaan Firefoxin suomentajalla ei ole aikaa suomentaa myös Focusta, joten Focus tarvitsee vapaaehtoisen suomentamaan. Vaikka Mozillalla onkin myös palkattua väkeä tekemässä Firefoxia, niin kielikäännökset tekee vapaaehtoiset. (Ja Mozilla ei tavoittele voittoa, joten tämä ei ole ns. palkatonta työtä.) Focuksen lisäksi myös iOS-versio sekä muutamat Firefoxiin liittyvät nettisivut kaipaavat suomentamista.

      Jos kiinnostaa, niin https://wiki.mozilla.org/L10n:Teams:fi voi katsoa mistä aloittaa tai laittaa suoraan suomennosehdotuksia osoitteessa https://pontoon.mozilla.org/.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      318
      11952
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      154
      11093
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      259
      6429
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      227
      5229
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      168
      3684
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3568
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      51
      2539
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2000
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1844
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1735
    Aihe