joko tiedetään milloin firefox focus androidille löytyy suomeksi ladattavana?
firefox focus
11
435
Vastaukset
- julkaistuon
http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/firefoxin-foliohattuselain-tuli-androidille-6659333 Jep, löytyy jo. On tullut Androidille nimittäin.
- Ghkkhhjkkiijhh
Tarkoin suomeksi, nimittäin.
- nimittäinkin
Ghkkhhjkkiijhh kirjoitti:
Tarkoin suomeksi, nimittäin.
Kyllä enkunkielinen selain osaa suomenkielisiä sivuja hakea.
- rewuti6i
on se kumma kun näyttää löytyvän Tanskan ja Norjan kieliset versiot jotka ovat pinempiä kuin suomi!!
- mulle.kaikki.heti
rewuti6i kirjoitti:
on se kumma kun näyttää löytyvän Tanskan ja Norjan kieliset versiot jotka ovat pinempiä kuin suomi!!
Onhan se kumma kun kukaan suomalainen ei vielä ole vaivautunut suomentamaan sitä.
Nyt sinulla on elämäsi tilaisuus ilmoittautua tekemään suomennos. - MikkisSuomi
mulle.kaikki.heti kirjoitti:
Onhan se kumma kun kukaan suomalainen ei vielä ole vaivautunut suomentamaan sitä.
Nyt sinulla on elämäsi tilaisuus ilmoittautua tekemään suomennos.Suomessa open source ohjelmien tuki on marginaalista Linus Torvalsin lähdettyä aikoinaan maasta.
- mikkismuumio
MikkisSuomi kirjoitti:
Suomessa open source ohjelmien tuki on marginaalista Linus Torvalsin lähdettyä aikoinaan maasta.
@MikkisSuomi ei typeryydessään ymmärrä sakasmia.
- Voisuoomivoiiii
Norjaksi löytyy vanhanorja ja myös uusinorja
- Hyytyiivvivvhfhvv
Kirjanmerkit ei onnistu
- Bersel
Jos haluaa kirjanmerkkejä ja muita tietoja selaushistoriastaan tallentaa, voi käyttää Firefoxia. Focus on tarkoitettu olemaan nopea, kevyt ja sellainen ettei se tallenna mitään, eikä salli seurantaa.
- Larsossum
Melko myöhäinen vastaus, mutta tosiaan Firefoxin suomentajalla ei ole aikaa suomentaa myös Focusta, joten Focus tarvitsee vapaaehtoisen suomentamaan. Vaikka Mozillalla onkin myös palkattua väkeä tekemässä Firefoxia, niin kielikäännökset tekee vapaaehtoiset. (Ja Mozilla ei tavoittele voittoa, joten tämä ei ole ns. palkatonta työtä.) Focuksen lisäksi myös iOS-versio sekä muutamat Firefoxiin liittyvät nettisivut kaipaavat suomentamista.
Jos kiinnostaa, niin https://wiki.mozilla.org/L10n:Teams:fi voi katsoa mistä aloittaa tai laittaa suoraan suomennosehdotuksia osoitteessa https://pontoon.mozilla.org/.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-458980Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036468Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain996149Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1314674- 1644538
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.793119- 1662260
- 652148
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1592096- 491881