Useiden useasti esitettyjen massiivisten painostusten edessä olen vihroin valmis taipumaan ja kertomaan totuuden.
Olitte oikeassa , sisäpiiri on todellakin olemassa teillä oli oikeat epäilykset .
Rehellisyyteni vaatii paljastamaan myös nimiä , olkaa hyvät ja tehkää johtopäätöksenne .
http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201706222200225095_vd.shtml
paljastus,ko
5
210
Vastaukset 5
- ihminen.ihmiselle
Hienoa, että nostit tuon asian meidän varhaisvanhusten palstalle.
Täällä on ollut mm. "mennäporvooseen" -ketju rakkaudesta ja siihen tehty hardcore -vastaketju. Ko. ketjussa eri nimimerkkien kirjoituksissa viitattiin naisen esineellistämiseen ja savolaismiehen karkeaan vitsiin petipuuhista.
On siis edelleenkin niin, että jotkut meidän "vadevanhusten" lapsista ovat omaksuneet tuon karskin naisia esiinnellistävän ja karkeakielisen käytöksen.
Olen ylpeä Nina Honkasen ja Sofi Oksasen julkituomista artikkeleista. Lapseni 40v. soitteli ja toivotti Juhannusta.
Pyysi poikkeamaan kylässäkin.
Ei maininnut mitään leikki-puistoista.
Itse lupasi laittaa Kahvi-pullatkin.
Ja jotain suolaista.
-
Tämä on kummallinen aloitus.
H.- Radikalisoitunut
Lapsenmielisyys on usein hyvä asia, mutta en tiedä onko se sitä 60 palstalla. Täällä on ihan oikeasti sisäpiiri, joka poistattaa itselleen sopimimattomia huom. itselleen sopimattomia viestejä. Muille ne viestit kelpaisivat kyllä ja aiheuttaisivat jopa keskustelua.
En ole huomannut sisäpiiriä, johtunee siitä että en ajattele kovin syvällisesti näitä palstajuttuja.
Sisäpiirejä putkahtelee esiin kuin sieniä sateella. Osa kuviteltuja ja osa varmaan on olemassa. Varsinkin nykyinen politiikkamme näyttä olevan täynnä salamyhkäisiä sisäpiirejä.
Mitä välii hei, oli tai ei. Mua ne ei ainakaan hidasta ek jouduta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42554
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520