kuka osaa antaa ohjeet liipaisin vastuksen pienentämiseen sakon 92 kivääriin? omassa laukaisuvastus kuin taivuttaisi rautanaulaa sormella.
laukaisun parantaminen sako 92
6
449
Vastaukset
- Latailija
Suosittelen viemään asesepälle, ettei tule sutta.
- sepittelijät
Laukaisun parantaminen on taitolaji ja suositeltavaa on antaa homma sepän tehtäväksi. Teoriassa laukaisu paranee huomattavasti kiillottamalla virepinnat hiomatahnalla, mutta tällöin on varottava hiomasta pintakarkaisua puhki. Lisäksi pidättimen alla olevaa jousta sopivasti lyhentämällä saadaan laukaisua kevennettyä.
- Pentta
Olet kokeillut liipasimen vastuksen säätöruuvia?
- SakoM92äs
Juu,sillä kannatta aloittaa. Moni ei tosin ole koskaan koko ruuvia huomannut ja/tai ruuvi on pudonnut pois. Onneksi niitä saa kaupasta.
- onkovaiei
Onko siinä säätöruuvia?
- vugcvgv
Jos täällä kyselee liipaisimen vastuksen keventämistä niin syytä vielä ase asesepälle ettei tule vahinkoja aseelle ja eritoten ihmisille. Moni kuvittelee että itse viilaamalla saa hyvän mutta ammattilaisen silmissä työn jälki yleensä karmea ja niin voi olla seurauksetkin. Kevyeksi voi liipaisun saada mutta samalla hyvin vaaralliseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131752Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 761313
- 541183
- 741085
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81072- 1091009
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850