Kauppaan ekana moni kiirehtii.
Jotkut lääkäriin ja lomattomat töihin.
Aamulla arki astuu aamiaismuroille
9
206
Vastaukset 9
Kaksi päivää ja lomamlomalomalomaloma.
- Psykoterapeutitar
Funtsaan, että mitä tekis! Kauppaan ei tarvitse mennä moneen päivään. Lekureista olen saanut tarpeekseni. Lomankin on loputon.
Mukavaa kesänjatkoa kaikille!- Psykoterapeutitar
Kommentointi vain aloitukseen! Elämän pääsisältö on loputon lorvailu😄👍🏻
- reppuriika
Valvoin kesäyönä pitkään niin kuin tapaani kuuluu ja laitoin kelloin soimaan ettei heräämäinen mene pitkään. No heräsin ajoissa ja kahvi tippumaan ja pienet neuvottelut Taivaan Isän kanssa ja aamupuuhastelua. Jäi aikaa vielä avata netti ja vilkaista tätäkin palstaa.
Lähden kymmeneksi aapupäivän kirpparivuoroon. Tietenkin sinne virtaa heti aamusta vakiokäviöitä ja päivitellään juhannuksen ylimenot ja vatvotaan säästä joka ei ole monestikaan se mieluisin. Tulomatkalla pitää kaupassakin poiketa.
Näin minun arkinen kesäviikkoni on suunnitteilla alkamaan.- rikashaisee
Kunhan ei se haiseva mies tulis kirpparille.
Harmaa ja viileä aamu Dalan alajuoksulla.
Porukat nukkuu yläkerrasssa ja minä istun ja suunnittelen päivää tai oikeesti ei siinä ole kauheesti suunnittelemista. Huusholli ja kasvimaa (porkkanapenkit ei vielä kitketty eikä harvennettu kuin osaksi) ja squash/pattypan/kesäkurpitsapenkin pölytys tarvii tarkistaa: emi-ja hedekukat eivät avaudu samaan aikaan, pörriäisiä on tosi vähän ja pitäisi mennä siveltimen kaa avittaan tilannetta.
Iltapäivällä hammashoitajalle ja kauppaan.
***
Kahden viikon päästä kutsuu Barcelona.Tänään voi vielä nukkavieruilla nurkissa ja nurmikolla,
piipahtaa torilla, kaupassa ja kuppilassa, olla puuhailevinaan jotakin tärkeää.
Niin paljon suunnitelmia jäi taas toteutumatta, aita maalaamatta, matot pesemättä, vuohenputket kitkemättä, mutta ei haittoo, ne sitten joskus...
Huomenna taas alkaa, uusi ihana putki puuroa ja pillereitä,
saa sataa kuin saavista, ukostaa ja myrskytäkin...- Kesä.kuluillaan
Minulla ei ole vuohenputkia mökkitontilla. Mutta ryyppyputki jäi pitämättä jälleen kerran, siis toisin kuin monet kylän asukkaat naiset mukaan lukien.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491373- 1061215
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta196887Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.319827Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä222764- 58703
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175661Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht230635Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88620Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21571