Yle Areenan ohjelmissa ei jostain syystä ole enää tekstitystä. Kuinka sen saisi takaisin? Mulla on Samsung Galaxy tabletti.
tekstitys hävisi
5
9293
Vastaukset
- utklffj
Siinä playerin alalaidassa oikealla, TXT kuvake. siitä saa tekstityksen päälle ja pois.
- Fin10
Jep, mutta kuinka sen tekstityksen saisi isommaksi? Helpottaisi näkemistä ja lukemista. Aiemmin oli mahdollisuus valita kolmesta koosta mieluisin. Tässä uudessa ei ole mitään?
Samoin valinnainen tekstintaustaväri helpottaisi kummasti valkoisen tekstin erottamista valkoisesta kuvavirrasta. Huonoon suuntaan tuo areena vaan kehittyy. Ohjelmatkin on usein kokolailla ala-arvoisia. - utklffj
Fin10 kirjoitti:
Jep, mutta kuinka sen tekstityksen saisi isommaksi? Helpottaisi näkemistä ja lukemista. Aiemmin oli mahdollisuus valita kolmesta koosta mieluisin. Tässä uudessa ei ole mitään?
Samoin valinnainen tekstintaustaväri helpottaisi kummasti valkoisen tekstin erottamista valkoisesta kuvavirrasta. Huonoon suuntaan tuo areena vaan kehittyy. Ohjelmatkin on usein kokolailla ala-arvoisia.Aa, se on ilmeisesti jokin katselu softa. Siihen en osaa sanoa mitään.
- zyz1
Päivitä yle areena. Kyllä siellä nyt näkyy olevan tekstityksen kokoonkin vaihtoehdot.
- Anonyymi
Minulla ei maksulisia kanavia.7.11. putui kello 17.Tv 3 tekstitys. Kuin ylen arena kello 21.Täyty mennä päivtä tv. asetuksita.Katsoin kyllä sitteen ajan kuluksi tv 11.tekstitys suomeksi tuli.Asun Helsinkin lähiö.Tarkemin itä Helsinki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 291706
- 50798
- 68737
- 108711
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7641Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27560Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.14538Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t25533Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.138435Porukkaa ku pipoa
Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel27426