Onko kenelläkään tietoa mikä homeopatinen/luontaistuote tehoaa nenäpunkkeihin? Olen joskus kuullut mutten enää muista nimeä.
Homeopatinen lääke nenäpunkkiin
6
1583
Vastaukset
Ota hanasta vettä. Se on yhtä tehokasta kuin mikä hyvänsä homeopattinen lääke.
- SiihenOlisiOikeakinLääke
Voi kukat auttaa, puristat niistä sitä maitoa noin 5-10dl ja laitat sitten sitä oman ruuan joukkoon. Kun olet varma, että tuote on vaikuttanut menet koiran lähelle ja puhaltelet noin 120-150cm:n päästä kohti koiran kuonoa, punkin pitäisi itse ryömiä ulos, toista tarvittaessa.
Onneksi meidän koirat on nenäpunkeilta välttynyt tähän mennessä. Ikävä vaiva. Joten kokemusta ei ole suoranaisesti. Mutta homeopaattista sulfuria 6-12 käytetään noihin.
- nenäpunkki
Homeopaatti Camilla Helströmillä on on sama lääke koirien nenäpunkkeihin ja ihmisten satiaisiin.
- nenäpunkit
Homeopaatti Camilla Helströmin sama lääke sopii koirien nenäpunkin ja ihmisten satiaisten hoitoon.
- koiratäti
Mistä tiedät,että koirallasi on yleensä nenäpunkki? Omia diagnooseja ei kannata tehdä ja koira voi niistää ja ryystää ihan pölystä nenässä yms.Homeopaattiset litkut on yhtä tyhjän kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit325189Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3944479Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483799KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1282902Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112470Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181988Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962- 1231890
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241449