Ja taasko...

Perussuomalainenäijä

Kummallista porukkaa taas rantautunut joutsaan. Mistä nuo pellet keksiikin just joutsaan tulla. Huoh... menisivätten vaikka hartolaan kaltaistensa sekaan. Täällä mitään naskkareita ja hulttioita enempää tarvita. Kohta taas kaahaillaan ja apteekkeja ryöstetään sun muuta päätöntä touhua. Eihän täällä nuorisolle edes ole mitään virikkeitä niin miten ne tänne silti eksyvät.

10

1359

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naskari

      Naskkareita? Mitä se tarkoittaa?

    • Yyh

      Sama kuin narkkareita mutta nassikkaiässä vielä.

    • Pilleripöhnät

      Jospa Joutasta saa niin hyvät sos.etuudet, että kannattaa tulla. Eihän ne ainakaan töiden takia muuta. Eikös eräät kunnat maksa näille eläteille muuttoavustusta ja takuuvuokran, että pääsevät niistä eroon. Tulee kunnalle halvemmaksi, kun elättää niitä vuodesta toiseen. Kunnalta saadaan kämppä, missä majaillaan iltapäiville ja sit lähdetään liikkeelle hupparin huput päässä hakemaan päivän kalja-annos tai pillerit tms. Tai jos on rahansaantipäivä, niin sit lähdetään jo päivällä käymään sossussa ja muilla asioilla. Jos työssäkäyvä ihminen kysyy kunnalta asuntoa, on usein vastaus "ei ole vapaana", mutta näille loisille kyllä kämppä löytyy oikeen paraatipaikalta. Mutta eihän sitä mistään sivummalta jaksaisikaan kylälle laahustaa. Eräässäkin kunnan kerrostalossa on meno sellaista, ettei siellä kukaan tavallinen ns. normaali ihminen asu kun pakonedessä ja heti kun on mahdollista, niin muuttaa pois. Kun toisten pitäisi saada nukkua, niin nämä loiset aloittavat metelöinnin, uhkailevat rappukäytävässä ihmisiä, paiskovat ovia, huutavat ym. Mutta kukaan ei asiaan ilmeisesti puutu, ei ainakaan viranomaiset tai kunnan virkamiehet.

    • roskapostiakin

      Edellinen lie seurannut läheltä kyläyhteisön menoa , osuu näet hyvin kokemukseen .

    • PariPorukkaa

      Vetovoima on kyläyhteisöön "jostain " muuttanut . Kamut poikkeavat näytämässä taitojensa kehitystä , kuten kuppa töölöstä kesäisenä hetkenä.

    • Iöyb

      Se on kyllä kumma että toi virkavalta ei saa mitään aikaiseksi. Miksi täällä edes on poliisiasema?

    • Mullahomar

      Ilmeisesti ei ole lainvastaista olla idiootti..

    • HyväVeliVerkko

      Muualla ei Viron rekisterissä olevia autoja liiku useitavuosia veroista vapaana kun jousassa . Valvonta kuulunee palkatulle henkilökunnalle joka välttelee vastuutaan ,

      • AinaLihoiksi

        Latvian kilvissä ainakin varkaat ajavat. Kannattaa pistää lihoiksi, jos latvian rekkareissa olevia autoja näkyy. Ovat joko menossa varkaisiin tai tulossa varkaista. Ei muuta kuin ruhot monttuun ja mullat päälle. Muutama haisuvaras vähemmän riesana.


    • norovirustako

      Missään ei ole niin pimeetä porukkaa kuin Joutsassa,muualta tulleet maustavat kivasti sekasortoa ja yleistä apatiaa.Kauppiaat mielissään,oluen kulutus runsasta ja apteekitavara erikseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      169
      1189
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      178
      746
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      28
      583
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      47
      560
    5. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      341
      502
    6. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      491
    7. Kyllä siinä oli jotain enemmän

      vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,
      Ikävä
      11
      472
    8. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      31
      459
    9. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      17
      457
    10. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      456
    Aihe