Rintojen välin kutina ja ihottuma

Yhtäkkiä minulle on rintojen väliin syntynyt punaruskeaa "ihottumaa", joka kutisee silloin tällöin. Sama jatkunut nyt parisen viikkoa. Mistä voi olla kyse? Olen yrittänyt rasvailla. Mikäköhän auttaisi?
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käy ihotautilääkärillä tai edes terveyskeskuksessa. Voisi olla jokin sienitauti, jos on hautunut. Silloin perusvoide ei auta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


C-kupit kirjoitti:

Yhtäkkiä minulle on rintojen väliin syntynyt punaruskeaa "ihottumaa", joka kutisee silloin tällöin. Sama jatkunut nyt parisen viikkoa. Mistä voi olla kyse? Olen yrittänyt rasvailla. Mikäköhän auttaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu